معرفی امامزاده حسن تهران

معرفی امامزاده حسن تهران

بقعه امامزاده حسن تهران که در جنوب غربی پایتخت واقع شده است، متعلق به فرزند امام حسن مجتبی (ع) می باشد و یک بنای تاریخی بوده که از دوره ی قاجار باقی مانده است.

امامزاده حسن یکی از امامزاده های معروف تهران است. این امامزاده در جنوب غربی پایتخت و در خیابان امین الملک میان پل امامزاده معصوم و سه راه آذری واقع شده است. قسمت ورودی امامزاده حسن تهران به طرف شمال قرار دارد و اطراف آن را صحن فرا گرفته است. بین رواق و حرم، در خاتم بسیار زیبایی نصب شده است که بر روی آن با خطوط نستعلیق امامزاده حسن را فرزند امام حسن مجتبی (ع) معرفی کرده که تاریخ 1276 هجری قمری بر روی آن هک شده است.

 

بالای دیوار های حرم حاشیه ای پهن مشتمل بر کتیبه قرآنی است که به خط ثلث و برجسته به رنگ طلایی بر زمینه لاجوردی گچ بری شده است. گنبد بقعه با ترکیبی متناسب و موزون از کاشی های سفید و فیروزه ای بر زمینه مشکی و کتیبه ای قرآنی در دور تا دور پوشیده شده و کتیبه آن نشان می دهد که مربوط به زمان ناصرالدین شاه قاجار است.

 

رواق و حرم دارای تزیینات مقرنس کاری و آیینه کاری است. تزیینات آینه کاری در سال 1358 شمسی توسط هنرمند معاصر، محمدرضا نوید انجام شده است.

 

 

اگر به بازدید از امامزاده ها علاقه مند هستید، سری نیز به امامزاده داوود و  امامزاده علی ابن حمزه در تهران بزنید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)

تهران، بازار تهران

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)

تهران، خانلق

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


450,000 تومان برای هر شب

جزئیات