تجربه به یاد ماندنی از سفر به کوه باغرو اردبیل

تجربه به یاد ماندنی از سفر به کوه باغرو اردبیل

کوه باغرو دارای شیب ملایم و همچنین پوشش گیاهی ساده و بسیار زیبایی در دامنه های غربی خود است. همچنین در دامنه های غربی کوه، شیب تند به سمت دریای خزر، منظره ای بسیار زیبا ایجاد کرده است.

کوه‌ های باغرو اردبیل از رشته کوه تالش سرچشمه می گیرد به صورت زنجیره وار در شمال غربی ایران تا جنوب شرقی کشور آذربایجان کشیده شده اند. کوه های تالش در شمال غربی رشته کوه البرز قرار گرفته اند. محدوده ی قرار گیری کوه باغرو و دیگر کوه های اطراف آن از دشت های لنکران شروع شده و تا جنوب شرقی ادامه پیدا میکند و در انتها به دشت سفید رود منتهی میشود. از دیگر سو کوه های باغرو از شرق آذربایجان در جهت شمالی جنوبی حاشیه ی دریای خزر و تا رسیدن به سفید رود گیلان ادامه میابد.

 

 

کوه باغرو دارای شیب ملایم و همچنین پوشش گیاهی ساده و بسیار زیبایی در دامنه های غربی خود است. همچنین در دامنه های غربی کوه، شیب تند به سمت دریای خزر منظره ای بسیار زیبا ایجاد کرده است.

 

 

کوه آق داغ از بلندترین قله های کوه های باغرو است و ارتفاع آن چیزی حدود سه هزار و دویست متر میباشد و به دشت سفید رود نزدیک است. در این منطقه، سه رشته کوه اصلی به یکدیگر میرسند که بلندترین آنها رشته کوه تالش میباشد. این رشته کوه تا هشت کیلومتر در ساحل خزر کشیده شده است و در مرز ایران و آذربایجان چیزی حدود صد کیلومتر ادامه میابد.

 

 

از کوه های باغرو با نام های دیگری نظیر بغرو و بکرو نیز یاد میشود. ارتفاع قله اصلی کوه باغرو 3197 متر است. در دامنه ی غربی این قله دریاچه ی نئور واقع شده است و در دامنه ی شرقی نیز دشت و مزارع و چشمه های جوشان به چشم میخورند. این منطقه بسیار زیبا و بهشتی یکی از بهترین مکان ها برای چادر زدن در اوقات فراغت است، از همین رو بهترین گزینه برای افراد علاقه مند به کمپینگ میباشد. همچنین اگر به دنبال اقامتگاهی با آسایش بیشتر باشید میتوانید اقدام به اجاره ویلا در این منطقه کنید.

 

فاصله ی کوه باغرو تا شهرستان خلخال نیز چیزی حدود ده کیلومتر به سمت شرق است. به طور دقیق تر، ارتفاعات باغرو در بخش مرکزی دهستان سنجد شرقی قرار گرفته است. از دیدنی های موجود در کوه های باغرو، چشمه "آنا بولاغی" یا "چشمه مادر" است که از دل کوه باغرو میجوشد.

 

 

 مطالب مشابه