آشنایی با پارک ملت تهران

آشنایی با پارک ملت تهران

پارک ملت یکی از قدیمی ترین و زیبا ترین پارک های پایتخت است که با ورودی بسیار دیدنی و زیبا، دریاچه مصنوعی جذاب، مجسمه های مفاخر ایران، فضای سبز گلکاری شده و درختان قدیمی یکی از برترین پارک های تهران است.

پارک ملت که در روزگاران قدیم با نام بوستان شاهنشاهی شناخته می شده است یکی از معروف ترین بوستان های های پایتخت است که در شمال تهران واقع شده است و مساحت آن بالغ بر 34 هکتار می باشد. این پارک از شمال به خیابان جام جم، از جنوب به خیابان نیایش، از شرق به خیابان ولیعصر و از غرب به خیابان سئول منتهی می گردد. پوشش گیاهی اغلب پارک ملت تهران شامل درختان چنار، نارون، اقاقیا، سدروس، صنوبر، انواع سرو، تبریزی، زبان گنجشک، بداغ، یوکا، ارغوان، برگ بو، ترون، شمشاد، نشاهای فصلی و بیدمجنون می باشد. حدود 120 گونه درخت و درختچه و درخت میوه در این پارک وجود دارند که از بین آنها به سیب‌، زردآلو، هلو، توت‌، به‌، موز، خرمالو و انجیر می توان اشاره کرد. هم چنین درختان سپیدار، چنار، اقاقیا، افرا، تبریزی‌، صنوبر، نوئل نقره ای‌،کاج کاندیلا، توری‌، ارغوان پیچ آبجویی‌، ختمی‌، یاس شیروانی‌، شمشاد پرتقالی‌، شمشاد اناری و رسمی‌، مرچسب نی، سرو و همچنین سرو بادبزنی‌ فضای پارک را مزین کرده اند.

 

 

یک دریاچه زیبا نیز در این پارک وجود دارد که در مطلب زیر می توانید راجع به آن بخوانید:

آشنایی با دریاچه پارک ملت تهران

 

گل های چند ساله و دائمی نیز نظیر رعنا، گالانیا، کوکب‌، شمعدانی و کردئوپیس و انواع رزهای مینیاتوری‌، قلمه ای‌، پیوندی‌، هفت رنگ‌، حنایی و ساناز ظاهر پارک را بسیار دیدنی کرده اند. قسمت شمالی پارک بیشتر جنگل کاری و قسمت جنوبی چمن کاری شده است‌. همچنین در قسمت غرب پارک یک حیات وحش کوچک وجود دارد که در آن انواع پرندگان نظیر طاووس و فنچ و مرغ عشق و طوطی و همچنین انواع حیوانان نظیر شتر مرغ و میمون زندگی می کنند. در قسمت بالایی پارک یک آب نمای پله پله ای به چشم می خورد که در دو سمت آن راه پله ای وجود دارد که شما را به سمت بالا می رساند. مجسمه های مشاهیر بزرگ ایران زمین نیز یکی از جاذبه های بوستان ملت است که در سراسر پارک و به ویژه در کنار پلکان بزرگ آن دیده می شود.

 

مشاهیری نظیر فردوسی، سعدی، شهریار و نیما یوشیج و مجسمه مادر در این پارک به چشم می خورند. در قسمت مرکزی پارک یک آبنمای بزرگ وجود دارد که بر روی آن پلی زرد رنگ بنا شده است و در آن طرف پل رستوران و کافی شاپ واقع شده است. از بین سایر امکانات پارک که می توان به آن اشاره کرد زمین بازی کودکان است که یکی در غرب پارک قرار دارد و دیگر زمین بازی کودکان در بلوار پارک در مجاور خیابان ولی عصر نبش اتوبان نیایش مشخص می باشد. خانه شطرنج نیز یکی از امکانات ورزشی ویژه بوستان ملت است. این پارک همچنین دارای یک نمازخانه و چهار سرویس بهداشتی است که در جهت های اصلی پارک واقع شده اند.

 

 

همچنین از بین سایر پارک های بسیار جذاب و بزرگ تهران می توان به بوستان نهج البلاغه اشاره کرد.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)

تهران، بازار تهران

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)

تهران، خانلق

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


450,000 تومان برای هر شب

جزئیات