سیری در موزه‌ هنرهای زیبا تهران

سیری در موزه‌ هنرهای زیبا تهران

موزه هنر های زیبا در جنوبی ترین نقطه ی مجموعه سعدآباد در سه طبقه با زیربنای 3600 متری واقع شده است که یکی از موزه های جذاب پایتخت بوده و به نمایش مجسمه ها و تابلو های نفیس نقاشی می پردازد.

مجموعه کاخ سعدآباد یکی از دیدنی ترین جاذبه های توریستی تهران است که بخش های زیادی را در دل خود جای داده است که یکی از این بخش های موزه هنر های زیبا است  که از آنجایی که از سنگ مرمر سیاه در نمای این بنا استفاده شده است، بسیاری از مردم از آن به نام کاخ اسود یاد می کنند. موزه هنر های زیبا در جنوبی ترین نقطه ی مجموعه سعدآباد در سه طبقه با زیربنای 3600 متری واقع شده است که یکی از موزه های جذاب پایتخت است. طبقه ی همکف موزه هنرهای زیبا در سال 1361 خورشیدی به عنوان اداره کل موزه های ایران مورد استفاده قرار گرفت و سپس در سال 1364، طبقه دوم و سوم بنا، به موزه هنرهای زیبا تبدیل شد و در آن مجسمه ها و تابلو های نفیس نقاشی در معرض دید عموم قرار داده شد.

 

 

 

شایان ذکر است که دو موزه آبکار و استاد بهزاد نیز در مجموعه کاخ سعدآباد واقع شده اند که با سفر به این کاخ از آنها نیز می توانید دیدن کنید.

 

هر طبقه از ساختمان یک سالن، نگارخانه و گالری های متعددی دارد که در حال حاضر در سه طبقه ی موزه، تابلو های زیبا با سبک ها و مکتب های هنری متنوع را می بینید که هر کدام زیبایی منحصر به فردی داشته و می توانند تا ساعت ها شما را خیره به خود کنند. در طبقه ی اول موزه ی هنرهای زیبای تهران آثار با ارزش نقاشان عهد صفوی، زندیه، قاجار و دوره ی معاصر به نمایش گذاشته شده است که این تابلو ها اکثرا منحصر به فرد بوده و با نگاهی گذرا به این تابلو ها متوجه دقت، مهارت و نهایت عشقی که این استادان در نقاشی های خود داشته اند خواهید شد.

 

در طبقه دوم موزه، آثار نقاشی هنرمندان بزرگ ایرانی از دوره ی صفویه تا قاجار به چشم می خورد که اکثر این تابلو ها در مخزن های مخصوصی در موزه نگهداری می شوند. در میان تمامی آثار، پنج تابلوی رنگ و روغن بر روی بوم وجود دارد که افرادی را با چهره های اروپایی در لباس های ایرانی به حالت ایستاده نشان می دهد که در نوع خود بسار جالب و تفکر برانگیز هستند.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)

تهران، هاشمی

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات