سفر به دیدنی های روستای گردشگری رند ماکو

سفر به دیدنی های روستای گردشگری رند ماکو

هر ساله در فصل بهار گروهی از گردشگران علاقمند به داروهای گیاهی به ارتفاعات روستا رند سر می زنند و گیاهانی چون گل گاو زبان، آویشن، گل بنفشه، خارشتر، و... را با خود به همراه می برند

شهر ماکو که به دلیل برخورداری از دره های سنگی بیشتر افراد آن را با نام شهر سنگی می شناسند یکی از زیباترین شهرهای استان آذربایجان غربی است که طبیعت زیبا و بکر آن چشم هر بیننده ای را به سمت خود جلب می کند و این امر موجب شده تا هر ساله پذیرای گردشگران طبیعت دوست به این منطقه باشد. روستای رند که در نزدیکی دره رند واقع شده است یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری این شهر است که در ادامه این مبحث قصد داریم به بررسی آن بپردازیم با ما همراه باشید.


معرفی روستای گردشگری رند ماکو
در 15 کیلومتری منطقه آزاد تجاری، صنعتی شهر ماکو روستای گردشگری رند واقع شده است، که به دلیل قرار گیری در دامنه کوه و بهره مندی از چشمه های روان و جوشان به یکی از مکان های گردشگری در شهر تبدیل شده و گردشگران زیادی در فصل های بهار و تابستان از آن دیدن کرده و از زیبایی های وصف ناپذیر آن نهایت لذت را می برند.


 

جاذبه های طبعی روستای گردشگری رند
در این روستا چشمه های زیادی از جمله بولاغی، قمیشی بولاغ، کربلایی نظر بولاغی و... وجود دارد که از ارتفاعات سرچشمه گرفته و به سمت روستا روانه شده و زمین های زیادی در مسیر خود سیراب می کنند و موجب سرسبزی منطقه می شوند. همچنین در این روستا قلعه ای تاریخی که متعلق به دوران حکمرانی اورارتوها است وجود دارد که البته امروزه تنها خربه ای از آن باقی مانده است.


 
آب و هوای روستای گردشگری رند در فصل های مختلف سال
دمای هوا در این روستا بسیار سرد بوده و اما وجود رودخانه ها و جوی بارهای متعددی که در نزدیکی این روستا وجود دارد موجب شده تا دمامی هوا در تابستان معتدل و مرطوب باشد. باغ های گیلاس در اطراف روستا و همچنین پوشش گیاهی در ارتفاعات اطراف آن موجب زیبایی دو چندان روستا شده است. هر ساله در فصل بهار گروهی از گردشگران علاقمند به داروهای گیاهی به ارتفاعات روستا رند سر می زنند و گیاهانی چون گل گاو زبان، آویشن، گل بنفشه، خارشتر، و... را با خود به همراه می برند.
منطقه حفاظت شده آغگل از دیگر دیدنی های این شهر زیبا است.

اجاره اقامتگاه در روستای گردشگری رند
با توجه به این که این روستا از سوی مسئولین این شهرستان به عنوان یکی از مناطق گردشگری انتخاب شده است لذا برای اسکان گردشگران سوئیت هاو اقامتگاه ها و غذاخوری های متعددی احداث شده است که گردشگران می توانند با اجاره اقامتگاه و بهره مندی از سایر امکانات دیگر چند روزی در این روستا و اطراف آن به گشت و گذار بپردازند.
 
 مطالب مشابه