بازدید از کلیسای گئورک مقدس ماکو

بازدید از کلیسای گئورک مقدس ماکو

محراب کلیساگئورک مقدس که در قسمت شرق آن قرار دارد از قاب بندی های زیبایی تشکیل شده است که در دو سمت آن نیز اتاق های چهارگوشی به چشم می خورد.

یکی از شهرهای مرزی استان آذربایجان غربی ماکو نام دارد، که به دلیل موقعیت جغرافیایی این شهر و قرارگیری ان در میان دو کوه و همچنین وجوه دره های سنگی در آن به نام شهر سنگی نیز شناخته شده می باشد. علاوه بر مرزی بودن این شهر، خوش آب و هوایی نیز از دلایلی است که گردشگران برای سفر آن را انتخاب می کنند، در ماکو می توانید هم از زیبایی های طبیعت بکر و نایاب آن نهایت لذت را ببرید هم این که از جاذبه های تاریخی به جا مانده از دوران مختلف دیدن کنید. در ادامه این مبحث قصد داریم کلیسای گئورک مقدس که یکی از جاذبه های تاریخی شهر ماکو محسوب می شود را به شما معرفی کنیم و در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم با ما همراه باشید.

معرفی کلیسای گئورک مقدس ماکو
 این جاذبه تاریخی که قدمت ان به قرن شانزدهم میلادی بر می گردد در نزدیکی روستای مرگون واقع شده است که سنگ خوش تراش بنای آن هنوز پابرجا بوده و نشان از معماری بی نظیر آن دارد. در نزدیکی این روستا گورستان ارامنه قرار دارد سنگ صلیب های حجاری شده نیز در اطراف به چشم می خورد. زمانی که از این کلیسای قدیمی دیدن می کنید متوجه خانه های ویرانه ای نیز در فاصله دورتر از کلیسا می شوید که زمانی محل زندگی ارامنه بوده و آنگونه که از بافت به جا مانده آن پیدا است یکی از روستاهای پر جمعیت منطقه بوده که البته مردمان آن بیش از دو قرن پیش از این منطقه مهاجرت کرده اند.این شهر دیدنی های بسیار تاریخی و زیبایی دارد که پیشنهاد می کنیم حتما از چشمه کربلایی نظربولاغ آن نیز دیدن فرمایید.

معماری کلیسای گئورک مقدس 
سبک معماری این بنای تاریخی بازیلیک مستطیلی از شرق به غرب است که در سقف آن یک گنبد هشت وجهی نیز به چشم می خورد که چندین نورگیر بر روی آن قرار گرفته است. ستون هایی با برش صلیبی که در چهار سو به هم متصل می باشند به عنوان پایه های نگهدارنده سقف و گنبد عمل می کنند. محراب کلیساگئورک مقدس که در قسمت شرق آن قرار دارد از قاب بندی های زیبایی تشکیل شده است که در دو سمت آن نیز اتاق های چهارگوشی به چشم می خورد.


 
اجاره اقامتگاه در ماکو
اگر قصد سفر به شهر ماکو و دیدن از جاذبه های طبیعی و تاریخی آن را دارید نگران چگونگی اسکان چند روزه در این شهر نباشید زیرا به منظور رفاه حال گردشگران و توریست ها اقامتگاه ها و هتل های فراوانی در داخل و خارج از شهر احداث شده است.


 


 مطالب مشابه