بازدید از منطقه حفاظت شده آغگل ماکو

بازدید از منطقه حفاظت شده آغگل ماکو

منطقه اغگل با پوشش گیاهی و جانوری متنوعی که دارد دشت  بسیار وسیعی را در بر می گیرد که به عنوان یکی از زیستگاه های مهم گونه های مختلف جانوری در استان آذربایجان غربی می باشد.

در شمال شرقی استان آذربایجان غربی شهرستان ماکو واقع شده است که به دلیل برخورداری از موقعیت جغرافیایی ویژه و جاذبه های دیدنی همواره مورد توجه گردشگران و توریست های زیادی از داخل و خارج از کشور قرار دارد. آب و هوای معتدل این شهر مرزی از یک سو، چشم اندازهای کوهستانی و مراتع سرسبز و چشمه های آب گرم و دیگر جاذبه های طبیعی آن از سوی دیگر موجب شده تا در زمره شهرهای گردشگری آذربایجان غربی قرار گیرد. یکی از زیباترین و در عین حال مهم ترین مناطق این شهر منطقه حفاظت شده آغگل است که در ادامه این مبحث قصد داریم به بررسی و معرفی آن بپردازیم برای کسب اطلاعات در مورد این جاذبه بی نظیر با ما همراه باشید.

معرفی منطقه حفاظت شده آغگل ماکو
منطقه اغگل با پوشش گیاهی و جانوری متنوعی که دارد دشت  بسیار وسیعی را در بر می گیرد که به عنوان یکی از زیستگاه های مهم گونه های مختلف جانوری در استان آذربایجان غربی می باشد. در این منطقه به منظور حفظ گونه های مختلف جانوری شکار ممنوع اعلام شده است البته در بخشی از منطقه شکار برخی از حیوانات ار قبیل کبک- پرندگان شکاری- گرگ و گراز در صورت برخورداری از شرایطی خاص آزاد می باشد.


 

جاذبه های منطقه آغگل
چشمه های طبیعی زیادی در منطقه آغگل وجود دارد که تاثیر زیادی در سرسبزی و رشد گونه های مختلف گیاهی آن داشته است. علاوه بر این در این منطقه می توانید از روستاهایی که بافت قدیمی خود را حفظ کرده و در مسیر قرار دارند نیز دیدن کنید، مردم مهمان نواز این روستاها با خوراکی ها و غذاهای محلی از گردشگران پذیرایی می کنند. ماکو مکان های تاریخی و دیدنی بسیار دارد که پیشنهاد می کنیم در کنار سفر خود از منشور بازالتی و کلیسای گئورک دیدن فرمایید.


 
امکانات منطقه حفاظت شده آغگل 
با توجه به این که گردشگران زیادی هر ساله به این منطقه سفر می کنند لذا مراکز اقامتی و پذیرایی فراوانی در آن احداث شده است همچنین مرتاکز آب درمانی که برگرفته از چشمه های آب گرم منطقه است برای علاقمندان به این روش درمانی نیز دایر شده است.


 

اجاره اقامتگاه در ماکو
شهر ماکو در زمره های شهرهای گردشگری استان آذربایجان غربی قرار دارد از این رو به منظور رفاه حال گردشگران هتل ها و اقامتگاه های متعددی در شهر و اطراف آن دایر شده است. گردشگران می توانند از قبل برای اسکان چند روزه اقدام به اجاره اقامتگاه در این شهر کرده و با خیالی آسوده سفر به یاد ماندنی خود به ماکو را آغاز کنند، اجاره اقامتگاه با بهترین امکانات رفاهی و قیمتی مناسب را به ما بسپارید.مطالب مشابه