بازدید از چشمه کربلایی نظر بولاغ ماکو

بازدید از چشمه کربلایی نظر بولاغ ماکو

چشمه کربلایی نظر بولاغ از دره سرازیر شده و تمام زمین های زراعی در مسیر خود را آبیاری می کند و موجب سرسبزی دشت های اطراف شده است یکی ار زیباترین چشمه های این شهر به شمار می آید.

شهر ماکو در استان آذربایجان غربی واقع شده است و یکی از شهر های مرزی این استان محسوب می شود که با کشورهای ترکیه ارمنستان و جمهوری آذربایجان هم مرز است. با توجه به نزدیکی این شهر به کشور ترکیه آب و هوای آن همانند این کشور سرد و خشک بوده و در فصل های سرد سال بارندگی برف و سرمای زیادی بر شهر حاکم می شود از این رو اگر قصد سفر به ماکو را دارید فصل بهار و تابستان را به شما توصیه می کنیم. شهر ماکو دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که یکی از آن ها چشمه کربلایی نظر بولاغ می باشد که در ادامه این مبحث قصد داریم آن را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید.

 

معرفی چشمه کربلایی نظر بولاغ ماکو
این چشمه معروف که در زمره جاذبه های دیدنی و طبیعی شهرستان ماکو قرار دارد در دره روستای زیبای رند واقع شده است و به دلیل این که در بخش بالایی زمین های زراعی شخصی به نام مرحوم کربلایی قرار گرفته آن را به این نام می شناسند. چشمه کربلایی نظر بولاغ از دره سرازیر شده و تمام زمین های زراعی در مسیر خود را آبیاری می کند و موجب سرسبزی دشت های اطراف شده است یکی ار زیباترین چشمه های این شهر به شمار می آید.
چشمه کانی گراوان یکی دیگر از چشمه های زیبای آذربایجان غربی به حساب می آید.

معرفی روستای رند در نزدیکی چشمه کربلایی نظر بولاغ
این روستای سرسبز که در دامنه کوه قرار گرفته است زیبایی و سرسبزی خود را از چشمه های کربلایی نظر بولاغ و چند چشمه دیگری که از کوه های ماکو سرچشمه و به سمت دامنه سرازیر می شوند گرفته است و موجب شده تا روستای رند یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری این شهرستان محسوب شده و هرساله گردشگران زیادی از آن دیدن کنند و به عنوان یکی از روستاهای نمونه گردشگری در منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو شناخته شده می باشد. که این امر موجب شده تا امکانات گردشگری از قبیل چندین غذاخوری با سر غذاهای سنتی و بومی، هتل ها و اقامتگاه ها و مسیرهای پیاده روی برای گردشگران احداث شود.
پیشنهاد میگنیم در سفر خوذ به این استان حتما بازدید از آبشار بدلان خوی را نیز در لیست خود داشته باشید.

اجاره اقامتگاه در شهر ماکو
با توجه به این که ماکو در زمره شهرهای گردشگری استان آذربایجان غربی قرار گرفته است لذا اقامتگاه ها و هتل های زیادی با بهترین و مناسب ترین امکانات رفاهی جهت اسکان گردشگران و توریست هایی که به این منطقه سفر می کنند احداث شده است که مسافران می توانند بدون داشتن دغدغه برای اسکان در این شهر چند روزی را به گشت و گذار بپردازند.مطالب مشابه