سیری در پارک شهر تهران

سیری در پارک شهر تهران

پارک شهر که اولین پارک پایتخت است، دارای بخش های جذابی نظیر آکواریوم، باغ پرندگان، موزه، دریاچه مصنوعی، ساعت بزرگ مرکزی، تندیس شیر سنگی، آبنما، تندیس طاووس و سایت پرنده نگری می باشد.

پارک شهر اولین پارک شهر تهران است که در منطقه ای تاریخی واقع شده است و جاذبه های بسیاری را در اطراف آن می توان مشاهده کرد. از بین دلایل معروف بودن این پارک می توان به قدمت زیاد، وسعت بالا، تنوع گونه های گیاهی و وجود گونه های گیاهی نادر و بهره مند بودن از کتابخانه ای بزرگ اشاره نمود. همچنین شایان ذکر است که پارک شهر برای معلولان نیز مناسب است و با وسایل نقلیه عمومی نیز دسترسی به ان آسان بوده و به سرعت انجام پذیر است. در بخشی از پارک شهر ساختمانی به نام موزه صلح تهران به چشم می خورد که یکی از موزه های عضو شبکه بین المللی موزه های صلح به حساب می آید. موزه های صلح با هدف ترویج فرهنگ صلح تاسیس می شوند و در کوشش هستند تا از طریق نشان دادن پیامدهای ناگوار جنگ و خشونت و آثار زیان بار آن بر انسان ها و محیط زیست، جلوی این پدیده شوم را بگیرند.

 

 

در مورد موزه صلح که در متن فوق لدان اشاره شد، در مطلب زیر بخوانید:

تجربه بازدید از موزه صلح تهران

 

موزه صلح تهران در سال 1386 توسط اعضای انجمن حمایت از قربانیان سلاح های شیمیایی بایان گذاری گردیده شد و تعدادی از قربانیان سلاح های شیمیایی نیز به عنوان راهنماهای موزه در آن فعالیت می کنند. این موزه تنها جایی برای تماشای اشیا نیست و می توانید در آن به گفتگو با داغ دیدگان فیزیکی و روحی جنگ نیز بپردازید و تجربه های جدیدی به دست آورید. کاربرد سلاح های شیمیایی در جنگ عراق علیه ایران و پیامدهای آن موضوع مورد توجه در این موزه است؛ اما موضوع های دیگری نظیر بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی در ژاپن، جنگ های جهانی اول و دوم، کاربرد سلاح های ممنوعه در جنگ ها شامل بمب های خوشه ای، مین و سلاح های حاوی اورانیوم و آثار و عوارض هر کدام از این سلاح ها نیز در موزه به چشم می خورد.

 

به جز دیدن ابزارآلات مورد استفاده در جنگ تحمیلی ایران و عراق همچون ماسک های ضد شیمیایی می توانید از امکانات دیگر موزه نیز استفاده کنید که عبارتند از کتابخانه صلح، گالری هنر برای صلح، کارگاه های آموزشی، موزه مجازی و استودیوی ثبت تاریخ شفاهی. شایان ذکر است که پارک شهر تهران دارای بخش های دیگری نظیر آکواریوم، باغ پرندگان، دریاچه مصنوعی، ساعت بزرگ مرکزی، تندیس شیر سنگی، آبنما، تندیس طاووس و سایت پرنده نگری نیز می باشد.

 

 

حین گردش در تهران، بازدید از سایر پارک های جذاب این شهر نظیر پارک نیاوران را نیز از دست ندهید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)

تهران، بازار تهران

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)

تهران، خانلق

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


450,000 تومان برای هر شب

جزئیات