تجربه کوهنوردی در کوه بند عیش تهران

تجربه کوهنوردی در کوه بند عیش تهران

قله بند عیش» کی از قله های زیبای ارتفاعات شمال غرب تهران است که در شمال مناطق کن، شهران و حصارک کن واقع شده است و می تواند مکانی بسیار جذاب برای کوهنوردان باشد.

قله بند عیش، قله ای فوق العاده و بسیار جذاب با ارتفاع 2770 متر در ارتفاعات شمال غرب تهران است که در شمال مناطق کن، شهران و حصارک کن قرار گرفته است. قله بند عیش از شرق به جاده فرحزاد و به امام زاده داود، از شمال و شمال غرب به جاده ی سولقان و به امام زاده داود، و از جنوب به حصارک و شهران محدود می شود. هیچ قله ی دیگری با ارتفاع همسان در اطراف قله بند عیش وجود ندارد و همچنین سطح صاف و صخره ای قله به زیباتر شدن نمای دور آن کمک کرده است. در مسیر رسیدن به قله از پشت سر قله چین کلاغ و دوشاخ و توچال و از سمت راست جاده امام زاده داود و سنگان و سمت چپ شهر تهران زیبا می باشد. مسیر دره حصارک به قله بند عیش جزو یکی از زیبا ترین دره های کوه های شمال تهران است که شما را همراه با رودخانه تا ارتفاعات همراهی می کند.

 

در راه چندین چشمه آب طبیعی وجود دارد. همچنین وجود درختان بسیار و باغات آلبالو و گیلاس و هلو و گردو در فصول مختلف سال زیبایی منحصر به فردی به مسیر بخشیده اند و باعث می شوند که از مسیر حداکثر لذت را ببرید. در میانه راه به استخر آب بزرگی خواهید رسید که برای استراحت و تجدید قوا مکانی مناسب و دلنشین است.

 

در فصول گرم سایه ی درختان پناهتان خواهد شد و در فصول سرد و برفی سطح صاف و لوله کشی آب از چشمه می تواند کمک کننده باشد. در اینجا فضایی به منظور پیست موتور سواری و پرواز با پاراگلایدر و کایت احداث شده است. در آب و هوای معتدل شما با تعداد زیادی موتورسوار کوهستان ملاقات خواهید کرد و حرکات و نمایش هنر کوهنوردی آنها برای شما جذاب خواهد بود. مسیر کوه نوردی کوه بند عیش بسیار خلوت و پر آرامش است.

 

 

اگر به کوهنوردی علاقه مند هستید، سری نیز به سایر کوه های تهران نظیر کوه توچال و کوه کلون بستک بزنید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)

تهران، بازار تهران

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)

تهران، خانلق

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


450,000 تومان برای هر شب

جزئیات