آشنایی با مسجد جامع روستای هجیج کرمانشاه

آشنایی با مسجد جامع روستای هجیج کرمانشاه

مسجد جامع این روستا جزو زیبا ترین بناهای موجود در استان کرمانشاه است، این مسجد دارای معماری بی نظیری است که در داخل آن ستون های چوبی وجود دارد که بر روی آن ها کنده کاری های زیبایی ایجاد شده؛

امروز می خواهیم شما را با یکی از سرسبز ترین و دیدنی ترین مناطق کرمانشاه به نام هجیج و مسجد جامع روستا در منطقه اورامانت آشنا سازیم؛ مطمئنن این روستای پلکانی به همراه آثار تاریخی موجود در آن ارزش یکبار دیدن را دارد، در ادامه همراه ما باشید.


معرفی روستای کوسه هجیج در کرمانشاه
این روستا از روستاهای پلکانی ایران است و بافت آن سنگی است به همین دلیل نیز به آن ماسوله ی سنگی ایران می گویند. روستای هجیج در منطقه ی اورامانات قرار گرفته و جزو یکی از پاکیزه ترین روستاهای ایران است. با رفتن به روستای هجیج گویی شما وارد بهشت می شوید؛ رودخانه ی سیروان در کنار کوسه هجیج جاری می شود و منظره ای بسیار زیبا رقم زده است. برای بازدیدکنندگان قایق های روی رودخانه سیروان قرار داده اند و می توان روی دریاچه قایق سواری کرد.
اگر می خواهید به روستای زیبای هجیج بروید می بایست از کوهستان گذر کنید و با جریان رودخانه سیروان پیش بروید، اطراف این روستا را کوهستان ها احاطه کرده اند در قسمت شرقی هجیج نیز روستای سیروان قرار گرفته است. در ارتفاعات غربی و شمالی روستای هجیج دو چشمه ی زیبا و پر آب وجود دارد، این روستا 1200 سال قدمت داشته و دارای معماری بی نظیر و طبیعت بسیار زیبایی می باشد.


 

مسجد جامع روستای کوسه هجیج
روستای هجیج علاوه بر طبیعت زیبای خود جاذبه های گردشگری دیگری نیز دارد، مسجد جامع این روستا جزو زیبا ترین بناهای موجود در استان کرمانشاه است، این مسجد دارای معماری بی نظیری است که در داخل آن ستون های چوبی وجود دارد که بر روی آن ها کنده کاری های زیبایی ایجاد شده؛ سازنده این بنا نجارانی است که همراه با کوسه هجیج وارد روستا شده و در ساخت وسایل منزل نیز به مردم روستا کمک کرده اند. مسجد جامع هجیج در روستای هجیج، منطقه ی اورامانات تخت ، استان کرمانشاه قرار گرفته است، در ادامه دو جاذبه ی دیگر از روستای هجیج را به شما معرفی می کنیم.


 

جاذبه های گردشگری کوسه هجیج
چیزی که این روستا را بسیار خاص کرده بافت پلکانی آن است، خانه هایی سنگی که در نزدیکی رودخانه سیروان ایجاد گشته نشان از معماری بی نظیر مردمان کورد نشین آن منطقه می باشد. خانه های این روستا بر روی یک دیگر قرار گرفته و پنجره های آبی رنگ آن ها را زیبا تر کرده است. بقعه امامزداه سید عبیدالله در این روستا قرار دارد این شخص از فرزندان امام هفتم شیعیان و در میان مردم روستای هجیج احترام جایگاه ویژه ای دارد. 


 مطالب مشابه