سفر به دیدنی های باغ میکاییل

سفر به دیدنی های باغ میکاییل

باغ میکاییل که به نام پارک ملت نیز معروف می باشد یکی از زیباترین جاذبه های شهرستان مهاباد است و در زمره قدیمی ترین تفرجگاه های این شهر قرار دارد. باغ میکائیل در ابتدا یک باغ شخصی متعلق به خاندان کائیلی بوده که در دروان صفویه در این باغ بزرگ زندگی می کردند و امروزه به تفرجگاهی زیبا برای عموم تبدیل شده است.

شهرستان مهاباد در جنوب استان آذربایجان غربی واقع شده است و به دلیل برخورداری از جاذبه های دیدنی فروانی که دارد هر ساله  پذیرای گردشگران و توریست های داخلی و خارجی می باشد. جاذبه های طبیعی و بکر این شهر موجب زیبایی دو چندان ان شده به گونه ای که بعد از جاذبهه ای باستانی و تاریخی مهم ترین دلیل جذب گردشگران به این شهر می باشد. در ادامه این مبحث قصد داریم باغ میکاییل که یکی از جاذبه های دیدنی و زیبای شهر مهاباد محسوب می شود را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید.


معرفی باغ میکاییل مهاباد
باغ میکاییل که به نام پارک ملت نیز معروف می باشد یکی از زیباترین جاذبه های شهرستان مهاباد است و در زمره قدیمی ترین تفرجگاه های این شهر قرار دارد. باغ میکائیل در ابتدا یک باغ شخصی متعلق به خاندان کائیلی بوده که در دروان صفویه در این باغ بزرگ زندگی می کردند و امروزه به تفرجگاهی زیبا برای عموم تبدیل شده است. درختان بلند و سرسبزی که در این باغ وجود دارد در هر کدام از فصل های سال زیبایی خاصی را به شهر می بخشد و توجه گردشگران زیادی را به سمت خود جلب می کند.


 
امکانات گردشگری باغ میکاییل
این باغ زیبا در نزدیکی سد زیبای مهاباد که یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این شهر است  واقع شده است. رودخانه زیبای مهاباد از میانه این باغ می گذرد که موجب شده جلوه زیبایی آن دوچندان شود. از تفریحات و امکاناتی که در باغ میکائیل برای گردشگران در نظر گرفته شده قایق سواری در این رودخانه است و فضایی را نیز به یک شهربازی برای کودکان اختصاص داده اند. محوطه سرسبز و درختان بلند  می تواند استراحت گاهی باشد برای گردشگران تا همزمان که نهار و یا شام خود را میل می کنند از زیبایی طبیعت این باغ نیز نهایت لذت را ببرند.


 

 اجاره اقامتگاه در مهاباد
با توجه به این که در فصل بهار و تابستان گردشگران زیادی به این شهر سفر می کنند لذا در داخل و خارج از شهر اقامتگاه ها و سوئیت هایی برای اسکان آنان احداث شده است. لذا گردشگران بدون هیچگونه دغدغه ای برای اجاره اقامتگاه در مهاباد می توانند برای سفر چند روزه خود به این شهر برنامه ریزی کرده و از زیباهایی بی نظیر و وصف ناپذیر آن در کنار دیدن از جاذبه های تاریخی و باستانی نهایت لذت را ببرند.
قبل از سفر به مهاباد اجاره اقامتگاه با بهترین امکانات و قیمتی مناسب را به ما بسپارید.


 


 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
منزل تمیز (ارومیه)
منزل تمیز (ارومیه)

آذربایجان غربی، تقاطع همافر امینی

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


400,000 تومان برای هر شب

جزئیات