تجربه گردش به یاد ماندنی در پارک ملت مهاباد

تجربه گردش به یاد ماندنی در پارک ملت مهاباد

پارک ملت که با نام باغ میکائیل نیز شناخته می شود یکی از مکان های دیدنی و زیبای شهر مهاباد محسوب می شود که گردشگران و مسافرانی که به این شهر سفر می کنند ساعات زیادی از مدت زمان سفر خود را در این پارک می گذرانند.

مهاباد یکی از شهرهای بزرگ استان آذربایجان غربی به شمار می آید که در جنوب آن واقع شده است، موقعیت جغرافیایی و آثار تاریخی و چشم اندازهای طبیعی این شهر توجه گردشگران زیادی را به سمت خود جلب کرده و موجب شده تا هر ساله پذیرای مسافرات زیادی از داخل و خارج از کشور باشد. در ادامه این مبحث قصد داریم پارک ملت که یکی از جاذبه های گردشگری شهر مهاباد است را به شما معرفی کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه دعوت می کنم با ما همراه باشید.

معرفی پارک ملت مهاباد
پارک ملت که با نام باغ میکائیل نیز شناخته می شود یکی از مکان های دیدنی و زیبای شهر مهاباد محسوب می شود که گردشگران و مسافرانی که به این شهر سفر می کنند ساعات زیادی از مدت زمان سفر خود را در این پارک می گذرانند. این پارک زیبا و باشکوه در نزدیکی سد معروف مهاباد قرار دارد و یکی از پارک های بزرگ استان آذربایجان غربی نیز می باشد.
پس از گردش در این پارک پیشنهاد میکنیم حتما از حوضخانه رستم بیگ نیز دیدن فرمایید.

امکانات پارک ملت مهاباد
نورپردازی زیبا و رودخانه ای که از میان این پارک می گذرد موجب شده تا زیبایی آن دو چندان جلوه کند، از امکانات آن می توان به بوفه هایی که انواع فست فود را برای مسافران سرو می کنند و سکوهای مخصوص اقامه نماز مسافران اشاره کرد.
همچنین بخشی از این پارک را نیز به سرویس های بهداشتی ویژه گردشگران اختصاص داده اند، لذا مسافران و گردشگران می توانند ساعات زیادی را در این پارک بی نظیر گذرانده و از زیباهایی آن نهایت لذت را ببرند. جالب است که بدانید پل تاریخی معروفی به نام پردی سوور نیز دقیقا در و سط پارک ملت واقع شده است که متاسفانه تخریب شده و اثر چندانی از آن یاقی نمانده است اما پلی نمادین را به منظور حفظ جایگاه این اثر تاریخی جایگزین آن کرده اند.

بازدید از دریاچه سد مهاباد از دیگر مکان های گردشگری است که پیشنهاد میکنیم حتما از آن بازدید کنید.


 
اجاره اقامتگاه در مهاباد
از انجا که سفر به این شهر زیبا و تاریخی و دیدن از جاذبه های آن تنها در یک روز امکان پذیر نبوده و از سوی دیگر هر ساله گردشگران زیادی در فصل های مختلف به این شهر سفر می کنند لذا در داخل و اطراف شهر اقامتگاه ها و سوییت هایی را برای اسکان آنان احداث کرده اند. از این رو گردشگران بدون دغدغه برای اجاره اقامتگاه می توانند با خیالی آسوده چند روزی را در این شهر زیبا ماندگار شده و به گشت و گذار بپردازند.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
اقامتگاه بوم گردی سوما (مهاباد)
اقامتگاه بوم گردی سوما (مهاباد)

آذربایجان غربی، روستای سهولان

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات