آشنایی با گورستان باغ طوطی تهران

آشنایی با گورستان باغ طوطی تهران

گورستان باغ طوطی مشاهیر زیادی را نیز در دل خود جای داده است و در ضلع غربی حرم شاه عبدالعظیم است که در شهرری، در منطقه بیست تهران قرار دارد.

باغ طوطی تهران که البته برخی نیز نام آن را باغ توتی می نویسند، یکی از جاذبه های توریستی تاریخی تهران و از گورستان های تاریخی این شهر است که که در جوار حرم حضرت عبدالعظیم واقع شده است. این گورستان از اهمیت تاریخی بالایی برخوردار است زیرا حوادث تاریخی زیادی به خود دیده که از بین آنها می توان به ترور یکی از شاه های قاجار تا آغاز روز های حکومت پهلوی اشاره کرد.

 

گورستان باغ طوطی مشاهیر زیادی را نیز در دل خود جای داده است و در ضلع غربی حرم شاه عبدالعظیم است که در شهرری، در منطقه بیست تهران قرار دارد. این مجموعه از یک سوی به حرم و از سوی دیگر به بازار شاه عبدالعظیم  راه دارد و نیز در جدیدی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به آن اضافه شد که به محله مجاور باز می شود.

 

وجود گور بسیاری از مشاهیر در این گورستان، آن را به یکی از نقاط دیدنی تهران تبدیل کرده است که گذاشتن اندکی زمان و بازدید از آن خالی از لطف نیست.

 

 

گورستان های تاریخی دیگری نیز در پایتخت وجود دارند که از بین آنها به گورستان کاتولیک دولاب و قبرستان ابن بابویه می توان اشاره نمود.

 مطالب مشابه