معرفی دریاچه شورابیل + عکس و راهنمای سفر

معرفی دریاچه شورابیل + عکس و راهنمای سفر

دریاچه شورابیل در اردبیل با امکانات تفریحی، ورزشی مانند پیست دو و میدانی، پیست دوچرخه سواری، قایق رانی، باغ وحش و همچنین شهربازی، روزانه افراد بسیار زیادی را به سمت خود جلب میکند. در این منطقه، پارک صخره‌ای، پارک جنگلی باغ بهشت، و مسیر پیاده روی با چمن مصنوعی دور دریاچه ساخته شده است.

استان اردبیل از لحاظ جاذبه های گردشگری، از برترین مناطق دیدنی ایران برای سفر و تفریح است. این شهر در قبل و پس از اسلام مرکز منطقه آذربایجان بوده است. بد نیست بدانید که اغلب خیابان های شهر اردبیل منحنی شکل هستند. دریاچه شورابیل اردبیل که در این مطلب قصد صحبت در مورد آن را داریم، از بزرگترین دریاچه های طبیعی ایران است. این دریاچه در خیابان دانشگاه، در مسیر دانشگاه محقق اردبیلی، دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه پیام نور واقع شده و دارای قدمتی بیش از دریاچه ارومیه میباشد.

 

 

آب دریاچه شورابیل در گذشته بسیار شور بوده است که البته امروزه با اضافه کردن آب شیرین به آن، از میزان شوری آن کاسته شده  و ماهی قزل آلا نیز در آنجا پرورش داده میشود. دریاچه شورابیل با امکانات تفریحی، ورزشی مانند پیست دو و میدانی، پیست دوچرخه سواری، قایق رانی، باغ وحش و همچنین شهربازی، روزانه افراد بسیار زیادی را به سمت خود جلب میکند. در این منطقه، پارک صخره‌ای، پارک جنگلی باغ بهشت، و مسیر پیاده روی با چمن مصنوعی دور دریاچه نیز ساخته شده است.

 

 

از جذاب ترین تفریحات دریاچه شورابیل میتوان به قایق سواری اشاره کرد. شما در این دریاچه با استفاده از قایق های پدالی میتوانید تا وسط دریاچه بروید و از مناظری که در اطراف تان قرار گرفته اند لذت ببرید. همچنین امکان استفاده از قایق موتوری و جت اسکی نیز میسر است. از امکانات جذاب دیگری که در اطراف دریاچه شورابیل ایجاد شده، میتوان به پیست دوچرخه سواری اشاره کرد. شما می‌توانید از کیوسک های مخصوص دوچرخه های معمولی، دونفره و یا برقی کرایه کنید و در آب و هوای عالی و چشم انداز بی نظیر دوچرخه سواری کنید. بسیاری از افراد به منظور پیاده روی و گشت و گذار عصرها به قسمت پیست پیاده روی این مکان میایند.

 

 

در ساحل دریاچه، فضای سبزی با عنوان های پارک باغ بهشت و پارک صخره ای ایجاد گردیده است. همچنین شهربازی روباز شورابیل نیز در میان مردم اردبیل طرفداران زیادی داشته و بسیاری از مردم برای تفریح به این مکان می آیند. ضمنا اگر  کودک خردسال دارید، به هیچ عنوان جای به نگرانی نیست، زیرا برای بازی کودکان نیز شهربازی شهر خورشید احداث شده است تا بچه ها نیز بتوانند لذت ببرند.

 

 

یک زیپ لاین با طول 920 متر، که طولانی ترین زیپ لاین کشور است و دارای سیستم رفت و برگشت موتوری میباشد، بر روی دریاچه ی شورابیل ساخته شده است. بنابر این اگر شما نیز به دنبال هیجان هستید، پیشنهاد میدهیم این زیپ لاین مهیج را از دست ندهید.

 

 مطالب مشابه