همه چیز درباره خانه باستانی شریعت اردبیل

همه چیز درباره خانه باستانی شریعت اردبیل

خانه شریعت اردبیل که قدمت آن مربوط به اواخر دوره ی قاجاریه میباشد، از جاذبه های تاریخی شهر اردبیل است که یکی از آثار ملی ایران بوده و تاریخ 25 مهر سال 1383 و به شماره 11193 به ثبت ملی رسیده و در مجموعه آثار تاریخی ایران ثبت شد. این خانه تاریخی در اردبیل، محله اوچ دکان، کوچه آیت الله سعیدی (که البته در روزگاران قدیم آن را با عنوان کلبعلی شاه میشناختند) واقع شده است.

استان اردبیل دارای جاذبه های باستانی، طبیعی و گردشگری زیادی است که همین موضوع باعث شده یکی از جذاب ترین مقصد ها برای توریست های داخلی و خارجی باشد. خانه شریعت اردبیل از آثار باستانی این استان بوده که با وجود گذشت سال های زیاد، هنوز هم پابرجا است.

 

 

خانه شریعت اردبیل که قدمت آن مربوط به اواخر دوره ی قاجاریه میباشد، از جاذبه های تاریخی شهر اردبیل است که یکی از آثار ملی ایران بوده و تاریخ 25 مهر سال 1383 و به شماره 11193 به ثبت ملی رسیده و در مجموعه آثار تاریخی ایران ثبت شد. این خانه تاریخی در اردبیل، محله اوچ دکان (سه دکان)، کوچه آیت الله سعیدی (که البته در روزگاران قدیم آن را با عنوان کلبعلی شاه میشناختند) واقع شده است.

 

 

کشور ایران جزو چند کشور اول جهان با بیشترین پیشینه تاریخ و تمدن در بین تمام کشورها میباشد، و از نظر تعداد میراث ثبت شده جهانی در بین کشورهای برتر دنیا قرار گرفته است. در ایران بیش از سی هزار جاذبه گردشگری، طبیعی و فرهنگی وجود دارد. همچنین بد نیست بدانید که ایران مقام نخست جهان از نظر تعداد شهرهای با صنایع دستی جهانی را دارا می باشد.

 

 

با توجه به این که کشور ایران دارای اقلیم های بسیار متنوع آب و هوایی است و به عنوان یکی از امن ترین مقصد های گردشگری شناخته و معرفی شده است، فرصت بی نظیری برای همه علاقه مندان به صنعت گردشگری در ایران و سراسر دنیا است تا با سفر به ایران و استان اردبیل، از این همه جاذبه گردشگری، طبیعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی بازدید نمایند. اگر شما نیز قصد مسافرت و گردش در استان اردبیل را دارید، پیشنهاد میدهیم که بازدید از خانه شریعت را نیز از دست ندهید و حتما در لیست کار های خود در سفر به اردبیل قرار دهید.

 

 

 مطالب مشابه