بازدی از آبشار بدلان خوی

بازدی از آبشار بدلان خوی

آبشار بدلان در دامنه ی کوه زیبا و مرتفع اورین قرار دارد که قسمتی از سلسله کوه های مرزی آرارات می باشد و  یکی از بلند ترین آبشار های شمال غربی می باشد و ارتفاع آن به بیش از 50 متر می رسد

امروز با معرفی یکی از زیباترین چشم انداز ها و جاذبه های طبیعی خوی، یعنی آبشار بدلان همراه شما هستیم. در آذربایجان غربی دریاچه ها، رودخانه ها، تالاب ها و آبشارهای زیادی وجود دارد و به همین دلیل به عنوان یکی از بکر ترین و زیباترین استان های کشور به شمار می رود. آبشار بدلان هم یکی از جلوه های زیبای طبیعت این منطقه می باشد که در شهرستان خوی قرار دارد. برای اشنایی با این جاذبه همراه ما باشید.

 


معرفی آبشار بدلان
این آبشار زیبا در روستای بدلان از توابع خوی واقع شده و به عنوان یکی از آبشار های دائمی کشور به شمار می رود. آبشار بدلان در دامنه ی کوه زیبا و مرتفع اورین قرار دارد که قسمتی از سلسله کوه های مرزی آرارات می باشد و  یکی از بلند ترین آبشار های شمال غربی می باشد و ارتفاع آن به بیش از 50 متر می رسد.

ویژگی های آبشار بدلان
آبشار بدلان در دره ی بسیار سرسبز و زیبایی قرار گرفته و چشم اندازی بی نظیر دارد. اهالی روستای بدلان این آبشار را با نام قیزیل می شناسند. منطقه ی بدلان منطقه ای خوش آب و هوا و پر باران می باشد. به همین دلیل طبیعت سرسبزی داشته و مانند یک تابلوی نقاشی در مقابل چشم بینندگان خودنمایی می کند. انبوهی از باغ های میوه و درختان سپیدار در اطراف آبشار بدلان به چشم می خورد و همین موضوع باعث شده که افراد زیادی از تمام نقاط ایران به دیدن این جاذبه ی حیرت انگیز بیایند.
آبشار بدلان از چشمه های آبی که از دل ارتفاعات اورین بیرون می آیند سر چشمه می گیرد. آب این چشمه ها به هم وصل شده و حاصل آن این شاهکار طبیعی فوق العاده می باشد. نهایتا آب آبشار به داخل یک دره 35 متری سقوط می کند و یکی از زیباترین چشم انداز ها را به وجود می آورد. اگر برای بازدید از این آبشار رفتید، به شما پیشنهاد می کنیم از طریق غار کوچک کنار ابشار، مسیر رسیدن به بلندای آبشار را دنبال کنید تا منظره ی ان جا شما را شگفت زده کند.


 
نحوه دسترسی به آبشار بدلان
آبشار بدلان در مسیر خوی – بدلان و در فاصله ی 24 کیلومتری از شهر خوی و 5 کیلومتری از روستای بدلان قرار دارد. با رسیدن به آبشار شما باید در فاصله 400 متری از آن، ماشین خود را پارک کرده و مابقی مسیر ماسه زار تا رسیدن به آبشار را پیاده روی کنید.


 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
منزل تمیز (ارومیه)
منزل تمیز (ارومیه)

آذربایجان غربی، تقاطع همافر امینی

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


400,000 تومان برای هر شب

جزئیات