آشنایی با پارک نهج ‌البلاغه تهران

آشنایی با پارک نهج ‌البلاغه تهران

پارک نهج البلاغه به دلیل وجود رودخانه ای در میان آن، فضای متفاوت، طراحی جالب و امکانات مناسب، در مدت زمان کوتاهی پس از ساخت توانست افراد زیادی را به سوی خود جلب کند.

پارک نهج البلاغه از بزرگ ترین پارک های پایتخت ایران است که در منطقه ای خوش آب و هوا به نام دره فرحزاد ساخته شده است. امکانات تفریحی مناسبی نظیر زمین بازی کودکان و شهربازی نیز در این پارک محبوب تعبیه شده اند. پارک نهج البلاغه مسیرهای بسیار مناسبی برای پیاده روی و دوچرخه سواری دارد و امکان اجاره دوچرخه نیز در آن ایجاد شده است. بوستان نهج البلاغه، پارکی با بیش از 35 هکتار وسعت در غرب تهران است. این پارک در دره فرحزاد ایجاد شده و بین بزرگراه نیایش، بزرگراه همت و غرب بزرگراه یادگار امام قرار گرفته و امتداد آن نیز حدودا 1.5 کیلومتر می باشد. نهج البلاغه به عنوان یک دهکده گردشگری در محوطه ای که در گذشته تنها یک خرابه بود و یک رودخانه کم آب از میان آن می گذشت در دو فاز ساخته شد، بعدها فاز سوم آن نیز به بهره برداری رسید و فاز چهارم آن نیز در دستور کار قرار گرفتته است.

 

به دلیل قرار گرفتن در شیب، قسمت های مختلف پارک به شکل طبقاتی در بالای هم و در امتداد مسیر رودخانه قرار گرفته اند. وجود رودخانه در وسط پارک آن را به دو قسمت مجزا تقسیم کرده است که با یک پل بزرگ و چندین پل کوچک به هم متصل می شوند. قرار گرفتن این پارک در دره فرحزاد و گذر آب از میان آن آب و هوایی خنک را در آن ایجاد کرده است که در فصول گرم سال لحظات خوبی را برای بازدید کنندگان رقم می زند.

 

پارک نهج البلاغه به دلیل وجود رودخانه ای در میان آن، فضای متفاوت، طراحی جالب و امکانات مناسب، در مدت زمان کوتاهی پس از ساخت توانست افراد زیادی را به سوی خود جلب کند و به محبوبیت بسیار زیادی دست پیدا کند. امروزه این بوستان دیدنی، 3 فاز دارد که در هر یک می توانید به امکانات و تفریحات خاصی دسترسی داشته باشید و لحظاتی خوشی را بگذرانید.

 

 

پارک ها و بوستان های بی شماری در پایتخت وجود دارند که از بین آنها پارک ابشار و پارک دانشجو را می توان نام برد.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)

تهران، هاشمی

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات