تجربه قدم زدن در خیابان سی تیر تهران

تجربه قدم زدن در خیابان سی تیر تهران

قدم زدن در خیابان سی خرداد بسیار لذت بخش است. مدرسه و آتشکده زرتشتی فیروز بهرام، کلیسای ارامنه حضرت مریم، کلیسای حضرت پطرس و ... از مکان های دیدنی این خیابان هستند.

خیابان سی تیر یکی از خیابان های تاریخی بسیار جذاب تهران است که بناهای مقدس تاریخی مختلفی نظیر آتشکده، کنیسه، مسجد و کلیسا در آن وجود دارند. خیابان سی تیر از سمت جنوب از خیابان امام خمینی آغاز شده و در شمال در تقاطع خیابان جمهوری و خیابان میرزا کوچک خان به پایان می رسد. خیابان سی تیر که از خیابان های قدیمی تهران محسوب می شود به دلیل قرار داشتن کلیسای پطرس مقدس، کنیسه حییم و آتشکده زرتشتی آدریان در آن به خیابان ادیان معروف است و نامش برگرفته از قیام سی تیر می باشد.

 

 

خیابان های جذابی زیادی در تهران برای قدم زدن وجود دارند که خیابان پانزده خرداد نیز یکی دیگر از آن ها است.

 

خیابان سی تیر که به نام استریت فود تهران لقب گرفته یکی از نقاط نوستالوژیک در تهران قدیم محسوب می شود که به واسطه حضور رستوران ها و کافه های متعدد به خیابان شکم گردی تهرانی ها در شب های بافت تاریخی شهر مبدل گشته است. در گذشته نام خیابان سی تیر خیابان قوام السلطنه بوده است نام امروزه آن مربوط به قیام سی خرداد است که مردم در تیر ماه سال 1331 خورشیدی انجام دادند. خیابان سی تیر یکی از قدیمی ترین خیابان‌های تهران است، خیابانی سنگفرش با ساختمان ‌های قدیمی و جاذبه‏ های دیدنی زیاد.

 

قدم زدن در خیابان سی خرداد بسیار لذت بخش است. مدرسه و آتشکده زرتشتی فیروز بهرام، کلیسای ارامنه حضرت مریم، کلیسای حضرت پطرس، کنیسه حییم یهودیان از مکان های دیدنی این خیابان و راسته گردشگری سی تیر هستند. ابتدای این خیابان به تازگی با حضور غرفه های سیار غذای خیابانی، به خیابان غذای تهران تبدیل شده که جاذبه ی جدیدی برای اهالی تهران و توریست ها ایجاد کرده است.

 

 

بازدید از پله های خیابان ولیعصر نیز در تهران خالی از لطف نیست.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)

تهران، هاشمی

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات