آشنایی با موزه گلسنگ ایران تهران

آشنایی با موزه گلسنگ ایران تهران

موزه گلسنگ تهران شامل سه تالار آموزش، تالار پژوهش و تالار گنجینه است که تنها در تالار آموزش آن بیش از 600 گونه از گلسنگ های مناطق مختلف ایران در معرض دید عموم قرار گرفته اند.

موزه گلسنگ از موزه های بسیار جالب تهران بوده که تنها موزه ی گلسنگ در ایران است و با مجوز رسمی اداره کل موزه های وزارت میراث فرهنگی در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی وزارت علوم کار خود را شروع کرده است. گلسنگ ها موجوداتی زنده هستند که از همزیست بودن قارچ ها و جلبک ها به وجود می آیند. موزه گلسنگ تهران شامل سه تالار آموزش، تالار پژوهش و تالار گنجینه است که تنها در تالار آموزش آن بیش از 600 گونه از گلسنگ های مناطق مختلف ایران برای آموزش در معرض دید عموم قرار داده شده اند.

 

جالب است بدانید، گلسنگ ها مهمترین شاخص آلودگی هوا در جهان می باشند، علاوه بر آن گلسنگ ها در صنعت دارو سازی و عطر سازی نیز مورد استفاده قرار می گیرند و استفاده ی دارویی از آن ها در سال های اخیر بسیار بیشتر از گذشته شده است. از دیگر مزایای گلسنگ ها می تواتن به تثبیت خاک و کاهش ریزگردها اشاره نمود.

 

تنها ضرر شناخته شده این موجودات زیبا و زنده در ایران آسیب رساندن به آثار باستانی و تاریخی در تخت جمشید و بیستون و همچنین سایر آثار باستانی است که این هم برخواسته از ذات طبیعی این موجودات به دلیل حضور و زندگی بر روی سنگ ها می باشد که دانشمندان را وادار به پیدا کردن راه حلی برای کنترل این مشکل کرده است.

 

 

در سفر به تهران بازدید از سایر موزه ها نظیر موزه پارچه و لباس‌ های سلطنتی نیاوران و موزه‌ آشپزخانه‌ سلطنتی نیز خالی از لطف نیست.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)

تهران، هاشمی

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات