سیری در پارک ژوراسیک تهران

سیری در پارک ژوراسیک تهران

بیش از 30 حیوان متحرک در ابعاد واقعی و 30 دایناسور متحرک در فضای سبز بسیار زیبای ژوراسیک پارک در معرض دید افراد بازدید کننده قرار گرفته اند.

پارک ژوراسیک و یا همان پارک دایناسور ها یک مجموعه فوق العاده از دایناسور ها و سایر حیوانات متحرک است که در سعادت آباد تهران واقع شده است. پارک ژوراسیک تهران در ضلع شمال فاز دوم بوستان پرواز احداث شده است. پارک ژوراسیک تهران و یا همان پارک دایناسورهای متحرک برای نخستین بار در ایران، محیطی مفرح و هیجان انگیز برای خانواده ها و به خصوص کودکان و نوجوانان فراهم آورده است. در این پارک زندگی نامه و روش زندگی و خوراک دایناسورها به نمایش گذاشته شده و ابعاد دایناسورها به صورت واقعی طراحی شده است، این دایناسورها به صورت کاملا طبیعی طراحی شده اند به طوری که پلک می زنند و دست و پای آنها حرکت می کند همچنین یک تخم دایناسور که نوزاد دایناسور از آن بیرون می آید و مجددا به داخل می رود نیز طراحی شده است که از بخش های بسیار جذاب این پارک است.

 

احداث پارک ژوراسیک در اوایل اسفند ماه سال 1392 آغاز شد و در سال 1393 به بهره برداری رسید و درب آن به روی بازدید کنندگان باز شد. بیش از 30 حیوان متحرک در ابعاد واقعی و 30 دایناسور متحرک در فضای سبز بسیار زیبای ژوراسیک پارک در معرض دید افراد بازدید کننده قرار گرفته اند. با پیدایش نخستین فسیل ها و بازمانده های استخوانی و نشانه شناسی حیوانات عظیم الجثه در آغاز به طور اتفاقی و سپس با اهتمام دانشمندان علاقمند باب جدیدی در دایر نمودن موزه های تاریخ طبیعی باز شد. این بخش از موزه ها بسیار مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفته است.

 

در اولین سال های قرن بیست و یکم به دلیل علاقه کودکان و نوجوانان به آشنایی با شناسی حیوانات عظیم الجثه و جنبه های گوناگون حیات آنها ، طراحان و هنرمندان زیادی اقدام به تولید آثار هنری درباره آنها کردند. در سالهای اخیر طراحی پارک های حیوانات متحرک برای بازدید عموم مردم و به خصوص نوجوانان و جوانان در دستورکار طراحان پارکهای موضوعی قرار گرفته است. پارک حیوانات ژوراسیک پارک تهران از مجموعه پارک های موضوعی است که با همراهی برنامه های آموزشی، علمی، تفریحی آماده شده است.

 

 

نگاهی نیز به سایر پارک ها و بوستان های پایتخت نظیر پارک آبشار و پارک دانشجو بیاندازید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)

تهران، هاشمی

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات