آشنایی با چشمه آب معدنی قهوه سویی سرعین

آشنایی با چشمه آب معدنی قهوه سویی سرعین

آب چشمه قهوه سویی تا حدی کدر بوده و مزه آن نیز ترش است. آب این چشمه معدنی پر خاصیت حدود 44 درجه سانتیگراد نیز حرارت داشته و همچنین دبی و یا همان میزان خروجی آب آن نیز چهار لیتر در هر ثانیه است. بر فراز این چشمه آب گرم یک مجتمع آب درمانی مجهز و مدرن بنا شده که دارای دو بخش مجزای بانوان و آقایان است که هر دو به صورت همزمان فعالیت می کنند.

شهر سرعین که در مرکز شهرستان سرعین استان اردبیل قرار دارد، شهری پر از چشمه های آب گرم معدنی و طبیعی است که هر کدام خواص درمانی بی نظیری دارند. این خواص درمانی سبب شده تا این شهر در تمام فصول سال پر از حضور گردشگرانی باشد که خودشان را از سراسر کشور به این شهر زیبا و بکر می رسانند تا از فواید این آب گرم ها بهره مند شوند. از بین این چشمه های آب گرم، میتوان به چشمه آب معدنی قهوه سویی اشاره کرد که در این مطلب به معرفی آن میپردازیم.

 

 

از آن جایی که این چشمه آب گرم در مجاورت یک قهوه خانه قرار دارد، از آن با عنوان قهوه سویی یاد میشود. آب این چشمه گرم در ردیف آب های كلرور بيكربناته سدیک قرار می گیرد و برای درمان بسیاری از مشکلات رماتیسم، مفصلی و درمان مشکلات عصبی و برخی بیماری ها و ناراحتی های چشمی و... مفید واقع میشود.

 

آب چشمه قهوه سویی تا حدی کدر بوده و مزه آن نیز ترش است. آب این چشمه معدنی پر خاصیت حدود 44 درجه سانتیگراد نیز حرارت داشته و همچنین دبی و یا همان میزان خروجی آب آن نیز چهار لیتر در هر ثانیه است. بر فراز این چشمه آب گرم یک مجتمع آب درمانی مجهز و مدرن بنا شده است که دارای دو بخش مجزای بانوان و آقایان میباشد که هر دو به صورت همزمان فعالیت می کنند. دو استخر بزرگ با ابعاد 8.5 در 2.5 متر بر فراز این چشمه ساخته شده است که در طول شبانه روز در اختیار مراجعان قرار گرفته و مورد استفاده قرار میگیرند. این مجتمع درمانی مسقف دارای رختکن بوده و علاوه بر دوش های آب گرم و سرد، استخری مخصوص کودکان نیز در آن وجود دارد.

 

 

مجتمع آب معدنی قهوه سویی دارای بخش وی آی پی نیز بوده که ظرفیت دوازده نفر را دارد. جکوزی، سونای خشک، سونای بخار، بوفه، سیستم ضدعفونی، سیستم رطوبت گیر و بخش ماساژ از دیگر بخش های این مجتمع آب درمانی وسیع هستند. در کنار این مجتمع آب درمانی یک هتل آپارتمان سه ستاره با ظرفیت اقامت 180 نفر نیز قرار دارد که می تواند مکانی برای اقامت در این شهر زیبا و در مجاورت چشمه قهوه سویی باشد. سالن غذاخوری در کنار سالن کنفرانس از دیگر امکانات مجتمع آب درمانی قهوه سویی سرعین است.

 مطالب مشابه