بازدید از دیدنی های موزه ی تاریخ طبیعی ارومیه

بازدید از دیدنی های موزه ی تاریخ طبیعی ارومیه

موزه تاریخ طبیعپی بسیار زیبا بخش های مختلفی دارد که از جمله ی آن ها می توان به بخش های تخصصی پستانداران، خزندگان، آبزیان و پرندگان اشاره کرد. به جرئت می توان گفت که در این موزه همه ی گونه های جانوری موجود در ایران وجود دارد.

شهر ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی می باشد. این شهر طبیعت بسیار زیبایی دارد در قسمت شرق آن دریاچه ی ارومیه قرار گرفته است؛ رود های زیادی نیز از کوهای اطراف ارومیه به این شهر سرازیر می شوند که جلوه ای بسیار دیدنی به این شهر بخشیده اند. اغلب مردم این شهر را پاریس کوچک ایران می نامند، آب و هوای معتدل، جاهای دیدنی و تاریخی بسیار باعث شده گردشگران زیادی از سراسر جهان داشته باشد. در ادامه ما می خواهیم یکی از مکان های تاریخی این شهر به نام موزه تاریخ طبیعی ارومیه را به شما معرفی کنیم.


 
معرفی موزه تاریخ طبیعی ارومیه
از دلایل ساخت این بنای باشکوه در شهر ارومیه می توان به شرایط اقلیمی و اهمیت این شهر در گذشته اشاره کرد. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در قسمت جنوبی ارومیه کوه ها و مراتع بسیار زیبا، در قسمت شمالی بیابان ها و شن های روان و در کنار آن ها جنگلهای سرسبز زیبایی وجود دارد که چشم هر ببینده ای را به خود خیره می کند. موزه تاریخ طبیعی ارومیه را می توان بزرگ ترین موزه تاریخ طبیعی کشور عزیزمان ایران دانست؛ متراژ کلی بنا 5000 هزار مترمربع می باشد که تنها 3300 متر آن زیر بنای ساختمان اصلی است، ساختمان با شکوه این موزه 5 طبقه دارد و معماری آن در دنیا بی نظیر است.
موزه تاریخی ارومیه و سنگ نوشته کله شین از دیگر موارد مشابه و دیدنی ارومیه هستند

بخش های مختلف موزه ی تاریخ طبیعی ارومیه
موزه تاریخ طبیعی بسیار زیبا بخش های مختلفی دارد که از جمله ی آن ها می توان به بخش های تخصصی پستانداران، خزندگان، آبزیان و پرندگان اشاره کرد. به جرئت می توان گفت که در این موزه همه ی گونه های جانوری موجود در ایران وجود دارد. در بخش  پستانداران حیواناتی چون گوزن زرد ایرانی، خرس خاکستری، گراز وحشی، شیر اصیل ایرانی  و بسیاری از گونه های نادر دیگر به چشم می خورد؛ قسمت آبزیان این موزه بسیار دیدنی است و معمولا بازدیدکنندگان بیشتری دارد. برای آشنایی هرچه بیشتر شما عزیزان با گونه های جانوری موجود در ایران کتاب خانه ی بزرگی نیز در این بنا وجود دارد که می توانید برای یادگیری بیشتر به آن قسمت مراجعه کنید.

 

دسترسی ساده و زمان بازدید از موزه تاریخ طبیعی ارومیه
این بنای باشکوه در استان آذربایجان غربی، شهر ارومیه، فلکه آذربایجان، نزدیک پارک ائللرباغی واقع شده است. موزه تاریخ طبیعی ارومیه از ساعت 8 صبح تا 8 شب پذیرای شما بازدیدکنندگان عزیز می باشد، در بیشتر روز های تعطیل سال نیز این موزه به دلیل مراجعه کننده های بسیار باز است.مطالب مشابه