بازدید از جاذبه دیدنی آبشار شملکان ارومیه

بازدید از جاذبه دیدنی آبشار شملکان ارومیه

آبشار شملکان در نزدیکی روستایی با همین اسم قرار دارد، طبیعت اطراف این آبشار بسیار دیدنی است و چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. آبشار از ارتفاع صخره ای فرو می ریزد و تمام صخره ها و سنگ های بلند اطرافش را خیس می کند.

آبشارشملکان را می توان جزو زیبا ترین جاذبه های گردشگری ارومیه دانست. این آبشار در نزدیکی روستای شملکان واقع شده این روستا به منطقه ی کورد نشین ارومیه معروف است. در ادامه می خواهیم این آبشار زیبا را به شما معرفی کنیم؛ پس همراه ما باشید.


 
معرفی آبشارشملکان ارومیه
آبشار شملکان در نزدیکی روستایی با همین اسم قرار دارد، طبیعت اطراف این آبشار بسیار دیدنی است و چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. آبشار از ارتفاع صخره ای فرو می ریزد و تمام صخره ها و سنگ های بلند اطرافش را خیس می کند. این آبشار  به صورت رودخانه ای بر روی زمین جاری گشته و به سمت دره ها و دامنه های اطراف امتداد می یابد، و منظره ای باشکوه را رقم می زند. اگر در فصل بهار به این منطقه سفر کنید بی شک شما گوشه ای از بهشت را می بینید. در فصل بهار آبشار شملکان بسیار پر آب است و نوعی گیاه در این منطقه به نام شنگ می روید که بسیار خوشمزه می باشد البته بومیان کورد نشین شملکان به این سبزی یملیگ می گویند، و در میان مردم این منطقه محبوبیت زیادی دارد.
از دیگر آبشاردیدنی این منطقه، بازدید از آبشار سوله دوکل را به شما پیشنهاد می کنیم.

 

جاذبه های گردشگری  و پوشش گیاهی اطراف آبشار شملکان ارومیه
این منطقه در فصل بهار از سبزی های خوردنی مانند اسپینگ و کنگر پر می شود، مناظر زیبا و همچنین آب و هوای عالی آبشار شملکان باعث محبوبیت زیادی در میان مردم ارومیه شده است، همچنین این منطقه به شهر ارومیه نیز نزدیک می باشد به همین دلیل نیز گردشگران زیادی از این مکان بازدید می کنند. قلعه کاظم داشی که یکی از بناهای تاریخی شهر ارومیه می باشد در نزدیکی آبشار شملکان قرار گرفته است. البته امروزه تنها خرابه ای از این بنای تاریخی دوره ی قاجار باقی مانده اما دیدن آن خالی از لطف نیست و می تواند شما با تاریخ کهن ایران زمین آشنا سازد.
از دیگر روستاهای تاریخی ارومیه، بازدید از روستای زیبای آغسقال خالی از لطف نیست.

نحوه دسترسی به آبشار شملکان ارومیه 
برای رفتن به آبشار شملکان دو مسیر وجود دارد؛ اولین مسیر از روستای بسیار جذاب بند که پاتون بسیاری از مردم ارومیه می باشد عبور می کند، میان مسیر می توانید در سفره خانه ها رستوان ها و کافه های روستای بند استراحت کرده و نفسی تازه کنید، بعد از عبور از روستای بند شما به منطقه کورد نشین شملکان می رسید و آبشار زیبای این منطقه را می بینید. مسیر دیگر که از روستای سیر عبور می کند و نزدیک تر از مسیر قبلی است، روستای سیر نیز طبعیت بسیار زیبایی دارد که مطمئنن توجه شما را به خود جلب می کند.مطالب مشابه