سیری در باغ و عمارت فخر الدوله تهران

سیری در باغ و عمارت فخر الدوله تهران

به دلیل اینکه عمارت فخرالدوله هم اکنون به عنوان خانه مداحان مورد استفاده قرار می گیرد برای بازدید از فضای داخلی آن نیاز به هماهنگی دارید، اما بازدید از فضای باز عمارت آزاد و رایگان می باشد.

خانه تاریخی فخرالدوله یکی از عمارت های تاریخی مربوط به دوره قاجار است که متعلق به فخرالدوله، همسر امین الدوله قاجاری است که پس از بازسازی از سوی شهرداری تهران هم اکنون به عنوان خانه مداحان مورد استفاده قرار گرفته است. این کوشک تاریخی دارای مساحتی حدود 1350 متر مربع در سه طبقه می باشد. شایان ذکر است که خانه فخرالدوله به سبک معماری نئوکلاسیک احداث شده است. این بنا که تبدیل به مدرسه روشنگر شده بود، یکی از بناهای به جا مانده از دختر مظفرالدین شاه است که به دلیل دارا بودن ارزش های معماری ویژه و سبک خاص تزیینات بنا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

 

 

عمارت های تاریخی دیگری نیز در تهران بزرگ وجود دارند که از بین آنها می توان به عمارت بادگیر کاخ گلستان اشاره کرد.

 

این اثر در تاریخ 25 مهر ماه سال 1383 با شماره ثبت 11214 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. از فخرالدوله به جز این کوشک، سردر باغ امین الدوله، مسجد فخرالدوله و خانه ای باقی مانده که این خانه در حال حاضر به عنوان مهمانسرا مورد استفاده اداره برق قرار می گیرد و این اداره با مرمت و احیا آن توانسته بنا را به خوبی حفظ کند و در عین حال استفاده مناسبی از آن داشته باشد.

 

به دلیل اینکه این کوشک هم اکنون به عنوان خانه مداحان مورد استفاده قرار می گیرد برای بازدید از فضای داخلی آن نیاز به هماهنگی دارید اما بازدید از فضای باز عمارت آزاد و رایگان می باشد.

 

 

در تهران بازدید از سایر جاذبه های توریستی تاریخی نظیر تیمچه حاجب ‌الدوله را نیز از دست ندهید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)

تهران، بازار تهران

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)

تهران، خانلق

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


450,000 تومان برای هر شب

جزئیات