آشنایی با پارک دانشجو تهران

آشنایی با پارک دانشجو تهران

پارک پهلوی و یا همان پارک دانشجو از معروف ترین پارک های تهران است که در زمینی به مساحت 3200 متر مربع احداث شده و شامل سالن تئاتر شهر، کتابخانه دانشجو، زمین بازی کودکان، سرویس بهداشتی و بوفه می باشد.

پارک بزرگ دانشجو یک پارک فرهنگی قدیمی در تهران است که در خیابان انقلاب و نزدیکی چهارراه ولیعصر قرار گرفته است. این پارک در جوار تئاتر شهر است. پارک دانشجو از شمال به خیابان انقلاب، از غرب به خیابان ولیعصر و از شرق به خیابان رازی محدود شده است. نام ابتدایی پارک دانشجو پارک پهلوی بوده است که در زمینی به مساحت 3200 متر مربع احداث شده و شامل سالن تئاتر شهر، کتابخانه دانشجو، زمین بازی کودکان، سرویس بهداشتی و بوفه می باشد.

 

 

به منظور آشنایی بیشتر با تئاتر شهر که در کنار این پارک است، مطلب معرفی تئاتر شهر را مطالعه کنید.

 

در جنوب شرقی پارک زمینی مخصوص بازی کودکان به مساحت 450 متر طراحی شده است. که دارای وسایل بازی رایج است. کف زمین بازی با کفپوش مخصوص پوشیده شده است. دور تا دور زمین با لبه بالا آمده باغچه ها محصور شده که مکانی را  برای نشستن والدین ایجاد کرده است. در اینجا یک وسیله بازی برقی به شکل قو نیز به چشم می خورد که به نظر می رسد برای مدت زیادی است که از آن استفاده نشده است. در عین وجود مساله اصلی که همان جو نامناسب است، یکی از مشکلات اساسی این بخش عدم تعبیه هیچ گونه سایه بانی اعم از درختان سایه انداز یا هر گونه سایبان دیگری است که بازی کودکان را در موقع تابش آفتاب بخصوص در تابستان سخت می کند.

 

همچنین به غیر از تئاتر شهر که در غرب پارک قرار دارد یک کتابخانه در ضلع جنوبی پارک قرار گرفته که زمان چندانی از احداث آن نگذشته است و با سایر بخش های مجموعه ناهماهنگ است و از بخش های اضافه شده به طرح ابتدایی پارک می باشد که مانند اکثر ملحقات ربطی به کل مجموعه ندارد. یک آبنمای دایره ای در غرب پارک و در مجاورت سالن تئاتر شهر به مساحت 70 متر مربع موجود است که با ساختمان تئاتر شهر هماهنگ است ودر آن فواره ای نیز به چشم می خورد. بوفه ای نیز در جنوب غرب وجود دارد که در اطراف آن صندلی های فایبر گلاسی مشابه آنچه در باقی بوفه ها وجود دارد دیده می شود.

 

 

نگاهی نیز به سایر پارک های تهران نظیر پارک آبشار بیاندازید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)

تهران، بازار تهران

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)

تهران، خانلق

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


450,000 تومان برای هر شب

جزئیات