معرفی آبشار فوق العاده زیبای مارگون

آبشار زیبای مارگون در ارتفاع 2200 متری از سطح دریا قرار داشته و آب و هوای اطراف آن سرد است. این آبشار در زمستان یخ میزند و در اطراف آن قندیل های بلندی تشکیل میشوند. روستای مارگون که این ابشار در آن قرار دارد، مملو از درختان سیب زرد و قرمز است. همچنین درختان حنگلی نظیر زالزالک و زرشک نیز در آن به چشم میخورند.

آبشار مارگون، یک آبشار چشمه ای بوده که چندین چشمه در کنار هم، آن را در روستای مارگون، روستایی در استان فارس تشکیل داده اند. مارگون روستایی از توابع روستای کمهر و شهرستان سپیدان است. آبشار مارگون بلند ترین آبشار چشمه ای جهان میباشد.

 


آبشار زیبای مارگون در ارتفاع 2200 متری از سطح دریا قرار داشته و آب و هوای اطراف آن سرد است. این آبشار در زمستان یخ میزند و در اطراف آن قندیل های بلندی تشکیل میشوند. روستای مارگون که این ابشار در آن قرار دارد، مملو از درختان سیب زرد و قرمز است. همچنین درختان جنگلی نظیر زالزالک و زرشک نیز در آن به چشم میخورند.

 

آبشار مارگون یک منطقه تحت حفاظت محیط زیست میباشد. گونه های جانوری نظیر کفتار، گرگ، روباه، شغال، خرس قهوه ای و حیواناتی مانند بز و خارپشت نیز در اطراف آن زندگی میکنند.
 


عشایر
عمدتا در این منطقه عشایر قشقایی و لر ها سکونت دارند و دلیل کوچ اقوام زیاد به این منطقه آب و هوای خنک و مناسب آن است. در این منطقه عروس و داماد ها در روز عروسی شان به آبشار مارگون میروند و در آن نقطه عکس میگیرند.

 


معمولا آبشارها در مسیر یک رودخانه قرار دارند، اما آبشار مارگون خودش سرچشمه رودخانه های مختلف است و بالاتر از آن فقط چشمه های جوشان آب قرار دارند. امتداد این آبشار و آبی که از آن سرازیر می شود، باغ های سیب سرخ و زرد و درختان جنگلی را که در بالا ذکر کردیم آبیاری می کند. در تمام طول سال حجم آب زیادی از این آبشار جریان دارد و دمای اطراف آن در تابستان نیز بسیار خنک است. در زمستان نیز هوای این منطقه بسیار سرد میشود.

 

همانطور که در بالا ذکر شد، دمای این منطقه در زمستان بسیار سرد بوده و در تابستان خنک و دلنشین است. بنابراین پیشنهاد میشود در صورتی که قصد مسافرت به این منطقه را دارید، حتما در تابستان این کار را انجام دهید تا شاهد مناظر سرسبز و زیبای این منطقه نیز باشید. شما میتوانید ساعت ها در این منطقه قدم زده و از آب و هوای خنک و دلچسب و فضای زیبا لذت ببرید.

اقامت
پس از ورود به محوطه آبشار، پارکنیگی قرار دارد که می توانید ماشینتان را در آنجا پارک کنید. از اینجا تا آبشار 800 متر فاصله است که باید بقیه راه را پیاده روی کنید. از آنجایی که آبشار مارگون منطقه ای گردشگری است مسیر پیاده روی کاملا سنگفرش شده و پله های سیمانی پیاده روی در مسیر را راحت تر کرده است.

 


اگر شما مالک یک اقامتگاه، ویلا، بومگردی، و... در این منطقه هستید، میتوانید برای معرفی و اجاره ویلای خود از خدمات سایت بوم گردی استفاده کنید.


راه های دسترسی به این آبشار کاملا کوهستانی است و در زمستان احتمال ریزش برف های سنگین وجود دارد. این آبشار از جاذبه های پرگردشگر است که در دره هایی با شیب زیاد و بن بست قرار دارد. پس فضای زیادی برای کمپ و پارک خودرو ندارد، به همین دلیل پیشنهاد میشود به گونه ای سفر کنید که صبح زود به این نقطه برسید!

 مطالب مشابه