سیری در موزه خودرو کاخ نیاوران تهران

سیری در موزه خودرو کاخ نیاوران تهران

موزه خودرو کاخ نیاوران یکی از موزه های شهر تهران است که به نگه داری و نمایش ماشین های تاریخی و به خصوص ماشین های خاندان پهلوی می پردازد.

موزه خودرو کاخ نیاوران از موره های محبوب پایتخت است که رویکرد آن بر حفاظت و معرفی آثار از منظر شناخت اولیه و روایت تاریخی مجموعه می باشد. این موزه که در گذشته از ساختمان آن به عنوان گاراژ خودروها استفاده می شده است در یک طبقه با فضای دویست متر مربعی آثاری نظیر خودرو های اختصاصی خاندان پهلوی، موتور سیکلت های کوچک متعلق به فرزندان پهلوی و ماکت های خودرو را در خود جای داده است.

 

ساخت موزه خودروهای اختصاصی کاخ نیاوران با هدف ساماندهی بخشی از آثار موجـود در مخـازن مجمـوعه، بهینه سازی سیستم حفاظت و نگهداری این آثار، قرارگیری خودروها در معرض دید عموم، ایجاد ارتباط نسل جوان با پیوندهای فرهنگی-تاریخی، گسترش فضاهای موزه ای مجموعه و ایجـاد امکان جذب مخـاطب بیشتـر در فروردین ماه سال 1391 به فوریت در دستور کار قرار گرفت و در تیرماه به صورت رسمی به بهره برداری رسید.

 

درب های این موزه هر روزی از ساعت 9 صبح الی پنج بعد از ظهر به روی بازدید کنندگان باز می باشد. به منظور بازدید از این موزه به خیابان شهید باهنر، ضلع شمالی میدان نیاوران مراجعه کنید.

 

 

نگاهی نیز به سایر موزه های شهر تهران نظیر موزه مشاهیر (برج میلاد) و موزه شهدا بیاندازید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)

تهران، هاشمی

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات