تجربه بازدید از باغ پرندگان تهران

تجربه بازدید از باغ پرندگان تهران

از مشخصات اصلی باغ پرندگان تهران می توان به طراحی زیبا و منحصر به فرد محوطه باغ اشاره کرد. محوطه باغ را مسیرهای سنگفرش شده که توسط درختان و گل های زیبایی محصور شده اند دربر گرفته است.

باغ پرندگان یکی از جاذبه های گردشگری بسیار زیبا و سرسبز تهران است که در شرق تهران و خیابان کوهستان واقع شده است. این مکان دیدنی با 23 هکتار مساحت در سال 1392 خورشیدی افتتاح شد و امروزه 57 گونه پرنده شامل قوی سفید، فنچ، کبوتر، طوطی، شاهین، طاووس، عقاب و سایر پرندگان در آن نگه داری می شوند. بد نیست بدانید که که پرندگان این باغ در فضاهای آزاد و باز نگه داری می شوند. باغ پرندگان بسیار منظم بوده و پاکیزگی آن نیز قابل توجه می باشد و تمام فضای این باغ گل کاری شده است.

 

 

یک باغ پرندگان دیگر نیز در پارک شهر تهران وجود دارد که پیشنهاد می دهیم سری به آن نیز بزنید.

 

این باغ در شمال شرق تهران در دل جنگل لویزان قرار گرفته است. باغ پرندگان تهران در دو فاز طراحی شده است. فاز اول که هم اکنون به بهره برداری رسیده است به نام دشتچر نام گذاری شده است و شامل پرنده هایی است که در قفس نگهداری شده اند یا توان پرواز ندارند. فاز دوم که مساحتی کمتر از فاز اول دارد در محدوده شمالی در حال احداث بوده و آبچر نام آن است. این فاز شامل پرندگانی است که قابلیت پرواز دارند و احتمالاً مشابه آنچه در باغ پرندگان اصفهان وجود دارد توسط تور از خروج پرندگان از آن جلوگیری خواهد شد. زمان احداث این باغ سه سال به طول انجامیده است.

 

از مشخصات اصلی باغ پرندگان تهران می توان به طراحی زیبا و منحصر به فرد محوطه باغ اشاره کرد. محوطه باغ را مسیرهای سنگفرش شده که توسط درختان و گل های زیبایی محصور شده اند دربر گرفته است. سایه بان هایی از جنس چوب، نی و پوشال، نیمکت های چوبی با طراحی های متنوع، آلاچیق های چوبی، عدم وجود تیر برق یا تأسیسات اضافی، تابلو های راهنمای طرح چوب با خط نستعلیق، آبشارهای کوچک و زیبا و طراحی هوشمندانه برکه ها و پل های چوبی آن از مشخصات بارز باغ پرندگان تهران هستند.

 

 

در صورت علاقه مندی به فضاهای سبز از پارک آبشار تهران نیز دیدن کنید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)

تهران، هاشمی

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات