سیری در باغ پرندگان پارک شهر تهران

سیری در باغ پرندگان پارک شهر تهران

باغ پرندگان دارای هشت قفس وسیع و دو محوطه باز می باشد و گونه های مختلفی نظیر طوطی های برزیلی، هفت رنگ، سبز، آرا و رنگی، کبک و سایر پرندگان در آن در معرض دید عموم قرار رفته اند.

باغ پرندگان پارک شهر یکی از نقاط بسیار دیدنی شهر تهران است. باغ پرندگان پارک شهر فضایی کوچک در مرکز پارک شهر تهران است که به منظور لذت بردن از طبیعت و تماشای گونه های مختلف پرندگان ساخته شده است و دسترسی به آن نیز به آسانی امکان پذیر است. این باغ در اسفند ماه سال 1388 در سه قطعه با مساحتی 4362 متر مربعی و هزینه ای یک میلیارد و 500 میلیون ریالی که خرج ساخت، محوطه سازی، فضای سبز و برکه، حصارکشی، روشنایی و احداث باغ پرندگان گردید در پارک شهر ساخته شده است.

 

 

اگر به فضاهای سرسبز علاقه دارید، سری نیز به پارک آبشار بزنید.

 

باغ پرندگان دارای هشت قفس وسیع و دو محوطه باز می باشد و گونه های مختلفی نظیر طوطی های برزیلی، هفت رنگ، سبز، آرا و رنگی، کبک، بلدرچین، مرغ عشق، عروس هلندی، انواع کبوترهای غیرمتعارف زینتی، انواع طاووس، انواع گونه های قرقاول، انواع بوقلمون، مرغ های زینتی هلندی و مرغابی در آن در معرض دید عموم شهروندان قرار گرفته اند.

 

پارک شهر قدیمی ترین پارک تهران است. این پارک که در منطقه 12 در مرکز تهران در محدوده خیابان های خیام و شهید فیاض بخش واقع شده است. تاریخ تأسیس این پارک به سال 1339 مربوط می باشد. مساحت پارک شهر تقریبا 25 هکتار بوده و 8 در ورودی دارد. موزه صلح تهران، آکواریم پارک شهر تهران، استخر، ورزشگاه، کتابخانه و سایت پرنده نگری در این پارک واقع شده اند. این بوستان از جنوب به خیابان بهشت، از شمال به خیابان فیاض بخش، از خاور به خیابان خیام، و از باختر نیز به وحدت اسلامی رسد.

 

 

بازدید از دره پیازچال تهران نیز برای علاقه مندان به طبیعت خالی از لطف نیست.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)

تهران، هاشمی

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات