تجربه بازدید از موزه صلح تهران

تجربه بازدید از موزه صلح تهران

موزه صلح یکی از ده ها موزه تهران است که به نشان دادن پیامد های جنگ، استفاده از صلاح های شیمیایی و موضوعات مرتبط اختصاص یافته است.

موزه صلح یکی دیگر از ده ها موزه تهران است که واقع در ساختمان شهرداری تهران در پارک شهر می باشد. موزه صلح تهران دارای یک سالن اصلی است که در آن نمادهایی برای نشان دادن پیامدهای جنگ در دنیا و عواقب کاربرد سلاح های شیمیایی و اتمی در معرض نمایش قرار داده شده اند. در این بخش اسناد و اشیای منحصر به فردی از جنگ شیمیایی علیه مردم ایران در معرض دید عموم قرار داده شده است.

 

فکر و برنامه تأسیس این موزه در ملاقات اعضای انجمن حمایت از قربانیان سلاح های شیمیایی در تهران با مسئول هماهنگی شبکه جهانی موزه‌های صلح در سال 1384 شکل گرفت. این گفتگو و همچنین دیدار اعضای این انجمن از هیروشیما در همان سال تمایل به شکل‌گیری یک موزه صلح در تهران را بیشتر کرد که نهایتا منجر به ساخت این موزه شد.

 

موزه صلح تهران دارای استودیوی مستندی است که در آن می توان سرگذشت قربانیان جنگ را به عنوان اسناد تاریخی مشاهده و ثبت و ضبط کرد. کتابخانه صلح در موزه دارای منابع گوناگونی از آثار مربوط به حقوق بین‌الملل تا برقراری صلح و تاریخ شفاهی قربانیان جنگ می باشد. آثار برجسته هنرمندان ایرانی و خارجی در نمایشگاه های هنری دائمی و موقت با موضوع صلح که در این موزه برپا می‌گردد به نمایش گذاشته شده اند.

 

 

نگاهی نیز به سایر موزه های تهران نظیر موزه شهدا و موزه مشاهیر (برج میلاد) بیاندازید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)
آپارتمان مبله (خیابان هاشمی تهران)

تهران، هاشمی

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات