آشنایی با پل معلق مشگین شهر + عکس و نشانی

آشنایی با پل معلق مشگین شهر + عکس و نشانی

پل معلق مشگین شهر بر فراز رودخانه خیاوچای، که از سرشاخه های مهم رودخانه قره سو میباشد عبور کرده است. رودخانه خیاوچای از ارتفاعات هزار میخ، آیی قاری، دلی آلی، و جنوار داغی سرچشمه می گیرد و پس از طی کردن دره موئیل به قره سو میریزد. خیاوچای مهم ترین زیستگاه ماهی قزل آلای قرمز در استان اردبیل است و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد.

پل معلق مشگین شهر، یکی از بلندترین پل های معلق خاورمیانه است که قسمتی از آن به صورت شیشه بوده و همین موضوع باعث میشود عبور از روی آن هیجان زیادی را با خود به همراه داشته باشد. فعالیت های جذاب و بسیار هیجان انگیزی نظیر زیپ لاین نیز در اطراف این پل وجود دارند که شما با بازدید از این پل، میتوانید از آنها نیز استفاده کنید. از سایر دلایل محبوبیت پل معلق مشگین شهر میتوان به وجود امکانات رفاهی مناسب و قرارگیری این پل در یک پارک جنگلی اشاره کرد.

 

 

پل معلق مشگین شهر از روی رودخانه خیاوچای عبور کرده و بر روی پارک جنگلی مشگین شهر قرار دارد. شما با عبور از روی این پل یکی از هیجان انگیز ترین تجربه های زندگی تان را رقم خواهید زد. پل معلق مشگین شهر دو متر عرض و دقیقا اندازه روز های سال، یعنی 365 متر طول دارد و به عنوان طولانی ترین پل معلق خاورمیانه شناخته می شود. احداث آن در ارتفاع هشتاد متری باعث شده تا به گذرگاهی سرشار از هیجان تبدیل شود و طرفداران بسیاری از اردبیل و سایر نقاط ایران پیدا کند.

 

 

پل معلق مشگین شهر اولین پل معلق تفریحی ایران است که منظره ی بی نظیری در اطراف آن به چشم میخورد. در ساخت این پل از پل کاپیلانوی ونکوور کانادا الهام گرفته شده است. این پل در سال 1394 رونمایی گشته و از آن زمان تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری بسیار پرطرفدار اردبیل شد. عبور از روی پل معلق مشگین شهر، به خصوص از روی بخش های شیشه ای آن، میتواند بسیار هیجان انگیز و همچنین لذت بخش باشد که تبدیل به تجربه ای بسیار خاطره انگیز برای شما خواهد شد.

 

 

پل معلق مشگین شهر بر فراز رودخانه خیاوچای، که از سرشاخه های مهم رودخانه قره سو میباشد عبور کرده است. رودخانه خیاوچای از ارتفاعات هزار میخ، آیی قاری، دلی آلی، و جنوار داغی سرچشمه می گیرد و پس از طی کردن دره موئیل به قره سو میریزد. خیاوچای مهم ترین زیستگاه ماهی قزل آلای قرمز در استان اردبیل است و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد.

 

 

در کنار پل معلق مشگین شهر یک زیپ لاین نیز ساخته شده که تجربه آن بسیار لذت بخش و سرشار از هیجان است و در صورتی که قصد بازدید از این پل را دارید، پیشنهاد میدهیم که حتما این زیپ لاین را نیز امتحان کنید.

 

 مطالب مشابه