هر آنچه که درباره سفر به پل معلق پیرتقی خلخال باید بدانید

هر آنچه که درباره سفر به پل معلق پیرتقی خلخال باید بدانید

پل پیرتقی بر روی دره های شگفت آور بخش هشتجین در شهرستان زیبای خلخال و در محل تلاقی دو رود کیوی چای و قزل اوزون در دربند مشکول ساخته شده است. پل پیرتقی هفتاد متر طول داشته و عرض آن نیز تنها یک متر است.

پل پیرتقی یکی از هیجان انگیز ترین و جذاب ترین پل های معلق ایران است که بر بلندای یک دره ی عمیق ساخته شده است. شما با قدم زدن بر روی پل معلق پیرتقی منظره ای بی نظیر و بسیار زیبا را مشاهده خواهید کرد. این پل در نزدیکی روستای پیرتقی واقع شده که دلیل نام گذاری اش با این عنوان نیز همین امر میباشد. پل معلق پیرتقی با طناب و چوب های لرزان ساخته شده و عبور از آن میتواند دلهره آور و همچنین بسیار هیجان انگیز و لذت بخش باشد.

 

 

پل پیرتقی بر روی دره های شگفت آور بخش هشتجین در شهرستان زیبای خلخال و در محل تلاقی دو رود کیوی چای و قزل اوزون در دربند مشکول ساخته شده است. پل پیرتقی هفتاد متر طول داشته و عرض آن نیز تنها یک متر است.

 

 

این پل 60 متر از رودخانه ای که زیر آن قرار دارد ارتفاع داشته و با تکان های شدید و لرزش هایی که ایجاد میکند، باعث ترس و دلهره برای افرادی که از روی آن عبور میکنند میشود. شما با بازدید از پل معلق پیرتقی میتوانید از رودخانه قزل اوزون نیز دیدن کنید که به تنهایی میتواند دلیل مناسبی برای سفر به خلخال باشد. شما میتوانید به قایقرانی و ماهیگیری نیز در بخش هایی از این رودخانه بپردازید.

 

 

رودخانه ی قزل اوزون از کوه های کردستان سر چشمه می گیرد و در طی مسیرش زمین های کردستان، زنجان و خلخال را سیراب می کند و در انتهای مسیرش در پشت سد سفید رود میریزد. در اطراف پل پیر تقی صخره و ارتفاعاتی وجود دارد که می توان ساعاتی را به صخره نوردی و کوهنوردی در آنها اختصاص داد و خاطرات خوشی را رقم زد. همچنین می توان با عکاسی و ثبت لحظات و مناظر عکس هایی ناب و زیبا گرفت که بعد ها میتوانید از این عکس ها برای تجدید خاطره استفاده کنید.

 

 

ناگفته نماند که در کنار پل زیپ لاینی نیز قرار دارد که میتوانید از آن استفاده کرده و تجربه ای بسیار هیجان انگیز و لذت بخش را برای خود رقم بزنید.

 

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
منزل ویلایی دو خوابه حیاط دار مستقل (خلخال)
منزل ویلایی دو خوابه حیاط دار مستقل (خلخال)

اردبيل، خلخال

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


230,000 تومان برای هر شب

جزئیات