سیری در پارک آبشار تهران

سیری در پارک آبشار تهران

این روزها پارک آبشار تهران بیشتر برای مسیرهای جذاب کوه پیمایی و باغ راه های کوهستانی سرسبزش طرفداران زیادی پیدا کرده است.

پارک آبشار یکی از پارک های کوهستانی تهران است که مکانی بسیار مناسب برای کوهنوردان است. این پارک چشم اندازی مناسب به غرب تهران و دریاچه چیتگر دارد. پارک آبشار از بین پارک های متعدد و کوچک و بزرگ تهران نسبتا تازه ساخت بوده و هنوز چندان زیاد در بین مردم شهر تهران شهرت و محبوبیت زیادی پیدا نکرده است. برای رسیدن به این پارک کوهستانی باید به غربی ترین نقطه شهر تهران بروید. جایی بالاتر از دریاچه و پارک جنگلی چیتگر و در نزدیکی پارک جنگلی لتمال کن، منطقه ای سرسبز در میان کوه های خشک تهران به چشم می خورد که محوطه ای بوده که به دلیل وجود آبشاری مصنوعی در دل خود به نام پارک آبشار مشهور شده است.

 

این روزها این پارک بیشتر برای مسیرهای جذاب کوه پیمایی و باغ راه های کوهستانی سرسبزش طرفدار پیدا کرده است و بسیاری صبح های زودشان را با پیاده روی در این پارک زیبا و تماشای چشم انداز غرب تهران آغاز می کنند. پیاده راه هایی از جنس مصالح سنگی و چوب در این پارک وجود دارند که بسیار زیبا طراحی و اجرا شده اند و حتی کودکان و سالمندان نیز می توانند بدون مشکل خاصی تا بالاترین ارتفاع آن صعود کرده و از پیاده روی در این مکان ارام لذت ببرند. اولین چیزی که در پارک آبشار توجه شما را به خود جلب می کند چشم اندازی ست که از پارک به تهران دارید.

 

شما می توانید ماشین خود را در پارکینگ پارک کنید و سپس به سمت بوستان راه بیافتید، زمانی که شروع به قدم زدن کنید منظره فوق العاده ای که با آن مواجه می شود شما را به وجد خواهد آورد. زیباترین جایی که در این چشم انداز از همه بیشتر به چشم می خورد دریاچه چیتگر است که نظر هر بیننده ای را به سمت خود جلب می کند. اگر هم کمی بیشتر دقت کنید می توانید مجموعه ورزشی آزادی و دریاچه آن را نیز در دوردست ها نظاره کنید. هر چه بیشتر صعود کنید مناظر بهتر و زیباتری را خواهید دید.

 

 

بد نیست سری نیز به سایر جاذبه های تهران نظیر بام تهران و دره پیازچال بزنید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)

تهران، بازار تهران

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)

تهران، خانلق

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


450,000 تومان برای هر شب

جزئیات