تجربه طبیعت گردی در دره پیازچال تهران

تجربه طبیعت گردی در دره پیازچال تهران

دره پیازچال یکی از بهترین مقاصد برای دوست داران طبیعت است. در صورتی که قصد سفر به این دره را دارید بهترین زمان برای سفر به دره پیازچال، فصول بهار و تابستان هستند.

پیازچال نام دره ای مرتفع در ارتفاعات البرز جنوبی است که همیشه سبز بوده و به شهر تهران مشرف می باشد و طول آن نیز 3 کیلومتر است. این دره یکی از نقاط محبوب طبیعت گردان است و روزانه افراد زیادی به آن مراجعه می کنند. پیازچال در تمامی فصول سال سرسبز بوده و ارتفاع آن از سطح دریا در کوتاه ترین بخش 2700 متر و در مرتفع ترین بخش نیز 3200 متر می باشد. به منظور رسیدن به دره پیازچال ابتدا باید به دارآباد و پارکینگ دارآباد مراجعه کنید. بدین منظور شما می توانید از خودروی شخصی یا وسایل نقلیه عمومی بهره ببرید.

 

نزدیک ترین ایستگاه مترو، ایستگاه تجریش است که با خط یک می توان به آن رسید. از میدان تجریش، اتوبوس‌های تجریش-دارآباد را سوار و در ایستگاه پله پیاده شوید. خیابان پورابتهاج را تا انتها طی کنید. با رسیدن به خیابان محبی، مسیر کوهپیمایی شروع خواهد شد. همچنین می توانید از اتوبوس‌های راه‌آهن-تجریش نیز استفاده کنید و پس از رسیدن به میدان تجریش، طبق مسیر مذکور به مقصد برسید.

 

در صورتی که قصد سفر به این دره را دارید بهترین زمان برای سفر به دره پیازچال، فصول بهار و تابستان هستند. در اواخر پاییز و فصل زمستان، به‌دلیل سرمای هوا و یخبندان، صعود و کوهپیمایی در این مسیر به افراد مبتدی به هیچ عنوان مناسب نیست. شایان ذکر است که برای پیمایش مسیر از قله دارآباد تا گردنه پیازچال در صورت شرایط مساعد جوی و جغرافیایی، دست کم 5 ساعت زمان لازم است و هر نفر حداقل به یک لیتر آب نیاز دارد.

 

 

در سفر به تهران بازدید از سایر جاذبه های این شهر نظیر موزه هنرهای معاصر و دریاچه پارک ملت را از دست ندهید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)
مهمانسرای محمدی طاها (تهران)

تهران، بازار تهران

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


250,000 تومان برای هر شب

جزئیات
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)
سوئیت های اختصاصی، در مجموعه توریستی آرشا کلاب (فشافویه تهران)

تهران، خانلق

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


450,000 تومان برای هر شب

جزئیات