معرفی آبشار مصنوعی سیراف بندر سیراف

معرفی آبشار مصنوعی سیراف بندر سیراف

این آبشار مصنوعی در ورودی این شهر از سمت بندر کنگان واقع شده است و در کنار خود یک قفس پرندگان شامل چندین طاووس زیبا و کبک دارد و برای یک تفریح و استراحت کوتاه مکانی بسیار مناسب و آرام است.

شهر بندری سیراف یکی از شهر های کهن استان تاریخی بوشهر است که جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی در دل خود جای داده است که برخی از این جاذبه ها تاریخی بوده و از صد ها سال پیش به جا مانده اند. یکی از جاذبه های محبوب این شهر آبشار مصنوعی سیراف است. سیراف در روزگاران قدیم و در زمان استفاده از جاده ابریشم نقش به سزایی در تجارت بین ‌المللی داشته و قدیمی ترین بندر ایران محسوب می شود.

 

این آبشار مصنوعی در ورودی این شهر از سمت بندر کنگان واقع شده است و در کنار خود یک قفس پرندگان شامل چندین طاووس زیبا و کبک دارد و برای یک تفریح و استراحت کوتاه مکانی بسیار مناسب و آرام است. شاید اگر در این مکان چند سکو و صندلی برای استراحت و نشستن نیز در نظر گرفته میشد می توانست شرایط به نسبت بهتری نیز داشته باشد.

 

همچنین این نکته را نیز به یاد داشته باشید که هوای این شهر در فصل زمستان و تا ابتدای بهار مناسب بوده و در سایر ماه های سال بسیار گرم و شرجی می باشد. همچنین از جاذبه های اطراف این مکان می توان به پارک ساحلی، اسکله سیراف، دخمه‌های باستانی سیراف، عمارت شیخ جبار نصوری، چاه‌های سنگی بندر سیراف، گور سیبویه و ... اشاره کرد که دیدن از آنها نیز پیشنهاد می شود.

 

 

در سفر به سیراف بازدید از سایر جاذبه های توریستی این شهر نظیر قبرستان صخره ای سیراف و بازار سیراف نیز خالی از لطف نیست.

 مطالب مشابه