آشنایی با دست کند های تاریخی کوه های سیراف بندر سیراف

آشنایی با دست کند های تاریخی کوه های سیراف بندر سیراف

در شمال سیراف تپه هایی به چشم می خورند که تا چشم کار می کند در آن ها حفره های زیادی در کنار هم ساخته شده اند که یکی از جاذبه های تاریخی این شهر هستند.

سیراف نام یک شهر تاریخی و کهن در استان بوشهر می باشد که از مناطق دیدنی و تاریخی این استان به حساب می آید. این شهر معماری به خصوص داشته و شباهت هایی به ماسوله دارد. بندر سیراف از کهن ترین بندر های ایران است که در روزگاران قدیم از معروف ترین بنادر ایران حساب می شده است و بسیار رونق داشته و روابط تجاری بسیاری با آفریقا،‌ اروپا و آسیا داشته است. در روزگاران قدیم بیش از 300000 نفر در این شهر زندگی می کرده اند. شایان ذکر است از آنجایی که در این شهر از نظر دینی محدودیتی وجود نداشته است، افراد با دین های مختلف در آن زندگی می کرده اند.

 

 

در مقاله سفر به شهر بندر سیراف بوشهر می توانید بیشتر با این شهر آشنا شوید.

گورستان‌های بازمانده از روزگاران قدیم نشان دهنده آزادی دینی این بندر می باشند. بندر سیراف از مهم ترین بنادر ایران و خاورمیانه محسوب می شده است، به شکلی که اقوام مختلفی نظیر یونانی ها، رومی ها و چینی ها در گذشته در این بندر زندگی می کرده اند. زلزله هایی مهیب در سال های 327 و 496 هجری شمسی منجر به مدفون شدن کامل این بندر تاریخی و به زیر آب رفتن بخشی از آن گردید.

 

یکی از جاذبه های گردشگری تاریخی شهر سیراف دست کند های تاریخی کوه های شهر سیراف هستند. در شمال سیراف تپه هایی به چشم می خورند که تا چشم کار می کند در آن ها حفره های زیادی در کنار هم ساخته شده اند. روی این تپه ها فرورفتگی های دست کند سنگی متعددی به چشم می خورد که از آن ها به نام دست کند های تاریخی یاد می شود.

 

 

در سفر به سیراف نگاهی نیز به عمارت شیخ جبار نصوری بیاندازید.مطالب مشابه