سفر به آبشار فدامی داراب، تجربه ای فراموش نشدنی

سفر به آبشار فدامی داراب، تجربه ای فراموش نشدنی

آبشار فدامی، یک آبشار طبیعی بسیار زیبا بوده که اطراف آن غار های زیادی وجود دارند. این منطقه بسیار زیبا بوده و بازدید از آنها را نیز به هر فردی که قصد سفر به شهر فدامی را دارد پیشنهاد میدهیم. آبشار فدامی یک نقطه بسیار آرام و زیبا بوده و با منظره ی کم نظیر و بسیار دل انگیز یکی از بهترین نقاط طبیعی برای سفر و تفریح و استراحت است.

در 130 کیلومتری جنوب شرق داراب، چشمه ای وجود دارد که از کوه میجوشد و یکی از محبوب ترین جاذبه هی گردشگری این منطقه است. این آبشار زیبا فدامی نام دارد که در منطقه ی فورگ، در شهر فدامی قرار دارد. آبشار فدامی در مسیر جاده ترانزیتی شیراز به بندرعباس قرار دارد و سالانه ده ها هزار گردشگر را از اقصی نقاط کشور به سمت خود جلب میکند.

 


آبشار فدامی دارای چهار نوع آب، یعنی آب های شور، شیرین، سرد و گرم میباشد. سرچشمه ی این آبشار در فاصله 500 متری آن قرار داشته و با نخل های خودرو مزین شده است. در گذشته این ابشار چیزی حدود 800 متر عرض داشت که همین مساله باعث میشد عریض ترین آبشار طبیعی ایران باشد که هم اکنون متاسفانه عرض آن به 200 متر رسیده است.

 

زیر آبشار فدامی حوضچه ای عظیم به وجود آمده که بالای آن را گیاهان بلند و متراکم پوشانده اند. چشمه ی فدامی پس از عبور از یک مسیر یک کیلومتری به یک نقطه پرتگاه میرسد که این نقطه باعث به وجود آمدن یک آبشار بسیار زیبا و یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری این منطقه شده است. این آبشار با ورود به رودخانه، از میزان شور بودن آب رودخانه تا حد زیادی میکاهد که همین امر باعث میشود آب مناسبی برای کشاورزی و سایر امور باشد.

 


آب شیرین آبشار فدامی، آب شهر فدامی و اطراف آن را تامین میکند. این آب در تابستان بسیار خنک بوده و در زمستان نیز گرم است.

 

غار های زیادی نیز در این منطقه وجود دارند که بسیار زیبا بوده و بازدید از آنها را نیز به هر فردی که قصد سفر به شهر فدامی را دارد پیشنهاد میدهیم. آبشار فدامی یک نقطه بسیار آرام و زیبا بوده و با منظره ی کم نظیر و بسیار دل انگیز یکی از بهترین نقاط طبیعی برای سفر و تفریح و استراحت است.

 

 

آب شیرین فدامی از چشمه‌ ای در یک‌ کیلومتری آبشار سرچشمه می‌گیرد و پس از سقوط از یک ارتفاع 12 تا 20 متر از سطح زمین، به رودخانه‌ می‌ریزد. این آبشار دائمی بوده و آب آن شیرین است و از آنجایی که اکثر آب های این منطقه شور هستند، این آبشار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.


به منظور بازدید از آبشار فدامی ابتدا باید به استان فارس رقته، سپس وارد بخش فورگ شهرستان داراب شوید و به هشت کیلومتری شمال غربی شهر فدامی بروید. به منظور اقامت در این منطقه نیز میتوانید از اقامتگاه های محلی، خانه ها و هتل ها بهره ببرید و هر کدام را اجاره کنید. همچنین اگر علاقه مند به کمپینگ نیز هستید میتوانید چادر پهن کنید.

 مطالب مشابه