تجربه متفاوت در پیست اسکی سهند بستان آباد

تجربه متفاوت در پیست اسکی سهند بستان آباد

پیست اسکی سهند از سیستم ایمنی پیشرفته و استاندارد برخوردار است که این امر موجب جذب هر چه بیشتر گردشگران به این تفریح و ورزش زمستانی در تبریز شود.

استان آذربایجان شرقی با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوای کوهستانی که دارد در زمره یکی از مناطق مناسب برای ورزش های زمستانی مانند اسکی قرار دارد. یکی از جاذبه ها و جاهای دیدنی این استان که هر ساله در فصل زمستان علاقمندان به ورزش اسکی از سراسر کشور را به سمت خود می کشاند پیست اسکی سهند بستان آباد است که به عنوان بزرگترین پیست اسکی در شمال غرب کشور شناخته شده می باشد. در ادامه این مبحث قصد داریم پیست اسکی سهند بستان آبادر ا به شما معرفی کنیم دعوت می کنم با ما همراه باشید.

 


معرفی پیست اسکی سهند بستان آباد
دور تا دور استان آذربایجان شرقی را کوه ها وارتفاعات احاطه کرده است، کوه های البرز و زاگرس در این استان به یکدیگر متصل شده که بلندترین نقطه انصال این دو رشته کوه سهند می باشد که با توجه به موقعیت مناسب آن برای ورزش اسکی به عنوان یکی از پیست های اسکی بین المللی شناخته شده می باشد. علاوه بر امکاناتی که برای این ورزش زمستانی در نظر گرفته شده وسعت و طول 1200 متری منطقه از مهم ترین دلایل جذب ورزشکان اسکی به سمت این منطقه است.


امکانات پیست اسکی سهند بستان آباد
تله اسکی، مدرسه اسکی برای خانم ها و آقایان، دستگاه های بالابر، آشیانه برف کوب، اقامتگاه ها و هتل ها، سرویس های بهداشتی از جمله مهم ترین امکانات پیست اسکی سهند بستان آباد است که 6 ماه از سال در اختیار گردشگران و علاقه مندان به ورزش اسکی قرار می گیرد. به غیر از ورزش اسکی امکان تیوب سواری در این منطقه نیز وجود دارد.
همچنین لازم به ذکر است که پیست اسکی سهند از سیستم ایمنی پیشرفته و استاندارد برخوردار است که این امر موجب جذب هر چه بیشتر گردشگران به این تفریح و ورزش زمستانی در تبریز شود. جالب است که بدانید این منطقه علاوه بر اینکه برای تمرین و یادگیری ورزش اسکی مورد استفاده قرار می گیرد، برخی مسابقات بین المللی، داخلی نیز در آن برگزار می شود.


 


دسترسی ساده به پیست اسکی سهند بستان آباد 
این پیست اسکی معروف  در جنوب شرقی استان واقع شده است و برای رفتن به انجا بهتر است از سمت تبریز حرکت کرده و بعد از پشت سر گذاشتن 27 کیلومتر از جاده تبریز تهران به پیست اسکی می رسید.
مدت زمان رسیدن از تبریز تا پیست اسکی با خودرو 20 دقیقه است.


 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
ویلای توریستی دهکده (اسکو، تبریز)
ویلای توریستی دهکده (اسکو، تبریز)

آذربایجان شرقی، اسکو

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


1,000,000 تومان برای هر شب

جزئیات