هیجان بازدید از باغ وحش درنا ارومیه

هیجان بازدید از باغ وحش درنا ارومیه

باغ وحش درنا یک مکان تفریحی و گردشگری خصوصی می باشد که در آن گونه های مختلفی از جانوران زندگی می کنند، این باغ وحش به عنوان یکی از مراکز استاندارد نگهداری از حیوانات شناخته می شود.

امروز با معرفی یکی از مکان های دیدنی ارومیه، یعنی باغ وحش درنا همراه شما هستیم، این باغ وحش اولین و بزرگترین باغ وحش ارومیه می باشد و همه روزه میزبان بازدید کنندگان زیادی از سراسر کشور است. 
برای آشنایی بیشتر با این مکان همراه ما باشید.

معرفی باغ وحش درنا ارومیه
باغ وحش درنا یک مکان تفریحی و گردشگری خصوصی می باشد که در آن گونه های مختلفی از جانوران زندگی می کنند، این باغ وحش به عنوان یکی از مراکز استاندارد نگهداری از حیوانات شناخته می شود. باغ وحش درنا در زمینی به وسعت 107 هکتار دایر شده و حدود 100 جانور از 85 نوع مختلف در آن نگهداری می شود. اولین چیزی که به محض ورود به باغ  وحش توجه بینندگان را جلب می کند، پوشش گیاهی کامل و زیبای آن می باشد. جالب است بدانید این پوشش گیاهی خاص نتیجه ی زحمات صاحب باغ وحش است که سعی کرده محیطی مناسب برای زندگی جانوران در باغ وحش ایجاد کند. 
 
در این باغ وحش علاوه بر حیواناتی که توسط صاحب ان خریداری شده اند، حیواناتی که سازمان حفاظت از محیط زیست در طول عملیات های حفاظتی پیدا می کند هم نگهداری می شوند، به این ترتیب از آسیب رسیدن به این جانوران جلوگیری خواهد شد. در باغ وحش درنا همیشه اب و غذای کافی برای پرندگان مهاجر وجود دارد، به همین دلیل علاوه بر پرندگان نگهداری شده، می توان شاهد حضور پرندگان شکاری و مهاجر هم بود که دقایقی در این باغ وحش استراحت می کنند.در وسط این باغ وحش یک تالاب کوچک وجود دارد که در تمام فصل های سال ماهی های مختلفی در آن به چشم می خورد.
باشگاه غدیر از دیگر مکان های پر هیجان این شهر است که بازدید از آن خالی از لطف نیست.


 

امکانات باغ وحش درنا ارومیه
در این باغ وحش دریاچه ای به وسعت سه هکتار و آلاچیق های زیادی در اطراف آن، یک بوفه، کافی شاپ، سرویس بهداشتی، دفتر مدیریت، قفس هایی برای نگهداری از حیوانات وحشی و... وجود دارد. در باغ وحش درنا گونه های مختلف و گاها نادری از حیوانات نگهداری می شود و به همین دلیل از اهمیت زیادی برخوردار است. به عنوان مثال می توان به جانورانی مانند آفتاب پرست، مار، انواع پرندگان، پستاندارانی مثل گرگ، شیر، سگ هایی با نژاد گوناگون، میمون، شتر، گوزن، آهو و... اشاره کرد.
از دیگر دیدنی های این منطقه می توان به پارک جنگلی شیخ تپه اشاره کرد.


 
دسترسی ساده به باغ وحش درنا ارومیه
برای بازدید از این مکان باید مسیر جاده کلانتری را پیش بگیرید، بعد از طی کردن حدود 20 کیلومتر این باغ وحش را خواهید دید.


 مطالب مشابه