سفر به دیدنی های کوه سیر داغی ارومیه

سفر به دیدنی های کوه سیر داغی ارومیه

کوه سیر داغی در 2 کیلو متری شهر ارومیه واقع شده و اگر می خواهید به این مکان زیبا سفر کنید؛ می بایست ازجاده بند عبور کنید و خیابان باقری را پشت سر بگذارید.

شهر ارومیه از آن شهرهایی است که طبیعت بکر و دست نخوره ایی دارد و محل مناسبی برای دوستداران طبیعت می باشد. امروز می خواهیم یکی از جاذبه های گردشگری این شهر به نام کوه سیر داغی را به شما عزیزان معرفی کنیم.

معنای کوه سیر داغی 
نام این کوه زیبا به معنی راز است، برخی از محلیان آن منطقه معتقدند ساداغی نام اصلی این کوه بوده که در گذشت زمان به سیر داغی تغییر یافته، در واقع می توان گفت که نام این کوه از طایفه ی تاریخی سارها الهام گرفته است.
از دیگر دیدنی های در این منطقه، پیشنهاد می کنیم حتما از قلعه بردوک دیدن فرمایید.


 

معرفی و نحوه دسترسی کوه سیرداغی 
این طبیعت بکر جزو مکان های گردشگری شهر ارومیه می باشد، که گردشگران زیادی از سراسر کشور دارد. کوه سیر داغی در 2 کیلو متری شهر ارومیه واقع شده و اگر می خواهید به این مکان زیبا سفر کنید؛ می بایست ازجاده بند عبور کنید و خیابان باقری را پشت سر بگذارید. در واقع کوه سیر داغی شبیه یک بام شهر است و از بالای آن می توانید کل شهر را در یک قاب تماشا کنید.برای سفر به این مکان بابت امکانات رفاهی و محل هایی برای استراحت به هیچ عنوان نگران نباشید، چرا که در بین مسیر و همچنین در اطراف این کوه سرویس بهداشتی، کافه، رستوان و... وجود دارد. ما به شما پیشنهاد می کنیم اگر کوه نوردی جزو علایق شماست حتما به این کوه بروید، چراکه هم به شهر نزدیک است و هم اینکه شیب آن برای کوه نوردی بسیار مناسب است و خطر جانی ندارد، همین ویژگی ها نیز باعث جذب گردشگران زیادی شده است. در اطراف این کوه زیبا جاذبه های گردشگری زیادی مانند کلیسای تاریخی مریم و مارسرگیز وجود دارد، شما با رفتن به سیر داغی از دیدن این بناهای تاریخی محروم نمی مانید، جالب است بدانید کلیسای تاریخی مریم کوچک ترین کلیسای جهان است، و دیدن آن خالی از لطف نیست.

مناسب ترین زمان رفتن به کوه سیر داغی ارومیه
معمولا صبح زود یا هنگام غروب انتخاب مناسبی برای علاقه مندان به کوه نوردی خواهد بود، چرا که این ساعت از روز طلوع و غروب آفتاب از بالای کوه بسیار تماشایی است. اقدامات زیادی نیز برای گردشگران انجام شده که از جمله آن ها می توان به سکوبندی، ساختن سرویس های بهداشتی، دیوار کشی باغ های اطراف کوه سیر داغی ، ساختن آلاچیق هایی برای استراحت مسافرین و کوهنوردان، ایجاد سیستم های برای تخلیه و سازماندهی آب های روی زمین و... اشاره کرد.
در بازدید از ارومیه، دیدن آبشار سوله دوکل را در برنامه خود قرار دهید.


 مطالب مشابه