سفر به دیدنی های روستای آغسقال ارومیه

سفر به دیدنی های روستای آغسقال ارومیه

آغسقال یا آغسقل روستایی در بخش صومای برادوست ارومیه است، این روستا قدمت طولانی و پر افتخاری داشته و به همین دلیل بناهای تاریخی زیادی را در خود جای داده است.

امروز با معرفی روستای آغسقال ارومیه همراه شما هستیم،  این روستا یکی از جاذبه های گردشگری ارومیه می باشد و مردمی مهربان و مهمان نواز دارد. روستای آغسقال پیشینه ای کهن دارد و وجود بناهای تاریخی متعددی مثل قلعه تاریخی بردوک، سندی بر قدمت و اصالت این روستاست. برای آشنایی بیشتر با این روستای زیبا همراه ما باشید.


معرفی روستای آغسقال ارومیه
آغسقال یا آغسقل روستایی در بخش صومای برادوست ارومیه است، این روستا قدمت طولانی و پر افتخاری داشته و به همین دلیل بناهای تاریخی زیادی را در خود جای داده است. یکی از این بناها، قلعه ی بردوک نام دارد که ساخت آن به چند هزار سال پیش بر می گردد. روستای آغسقال یکی از روستاهای مرزی ارومیه است و طبق آخرین سرشماری ها 104 خانوار در آن زندگی می کنند. در این روستا ایل و عشیرت های مختلفی ساکنند که یکی از آن ها عشیرت میر بوتان نام دارد. 


 
دسترسی ساده به روستای آغسقال ارومیه
برای بازدید از این روستا باید مسیر ارومیه به بخش برادوست را پیش بگیرید. روستای آغسقال در دهستان صومای جنوبی قرار گرفته است. 


 


معرفی سایر جاذبه های ارومیه
بدون شک همه ی شما ارومیه را با دریاچه ی با ارزش و معروف آن می شناسید. اما خوب است بدانید که این شهر علاوه بر دریاچه ی ارومیه، طبیعت بکر و زیبا و مردمانی خونگرم و مهربان دارد که سفر شما را لذت بخش خواهند کرد. ارومیه با قدمتی 3 هزارساله مکان های تاریخی و گردشگری فراوانی را در خود جای داده است که پیشنهاد می کنیم حتما از آن ها دیدن کنید. یکی از مکان های دیدنی این شهر آبشار سوله دوکل می باشد که از چشم اندازی خیره کننده برخوردار است. این آبشار در دامنه ی کوه دالانپر و در نوار مرزی ایران، ترکیه و عراق واقع شده است و یکی از بلند ترین ابشار های ایران است.
جاذبه ی گردشگری دیگر ارومیه پیست اسکی خوشاکو می باشد که گردشگران زیادی مشتاق تفریح و اسکی کردن در آن هستند.  چشمه آب گرم هفت آباد هم جاذبه ی گردشگری دیگر این شهر است که در نزدیکی یک آتشفشان غیرفعال قرار دارد. به همین دلیل از منظره ی فوق العاده ای برخوردار بوده و هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. البته جاذبه های ارومیه به حدی زیاد است که معرفی تک تک آن ها در این مطلب نمی گنجدريال بهتر است در سفر به ارومیه بازدید از هیچکدام از این جاذبه ها را از دست ندهید.
از دیگر دیدنی ارومیه می توان بازدید از تاریخ و تمدن مسجد جامع ارومیه را نام برد.


 
 مطالب مشابه