منطقه کوهنوردی گچیلیک میانه

منطقه کوهنوردی گچیلیک میانه

قله ی گچیلیک مشهور ترین قله ی ارتفاعات قافلانکوه می باشد و کوهنوردان زیادی از میانه و شهر های دیگر در تمام روز ها به آن صعود می کنند، این قله 1750 متر ارتفاع دارد و یک انتخاب ایده آل برای علاقه مندان به ورزش و کوهنوردی است. 

منطقه کوهنوردی گچیلیک یکی از ارتفاعات میانه می باشد که در نزدیکی رودخانه قزل اوزون قرار دارد. این منطقه جزء جاذبه های تفریحی میانه به حساب می رود و در تمام روزها، به خصوص روز های جمعه افراد زیادی به منظور کوهنوردی و تفریح به این منطقه می آیند.

معرفی منطقه کوهنوردی گچیلیک میانه
قله ی گچیلیک مشهور ترین قله ی ارتفاعات قافلانکوه می باشد و کوهنوردان زیادی از میانه و شهر های دیگر در تمام روز ها به آن صعود می کنند، این قله 1750 متر ارتفاع دارد و یک انتخاب ایده آل برای علاقه مندان به ورزش و کوهنوردی است. این قله در دسته ی قله هایی با رده صعود آسان قرار می گیرد و دارای شیب متوسط 24 درجه می باشد. البته مسیر صخره ای هم برای صعود وجود دارد که بسیار سخت است و توصیه نمی شود. به طور کلی مسیر رفت و برگشت به قله 6 کیلومتر است و مسیر برگشت بسیار کوتاه تر و ساده تر می باشد.
در بازدید از شهر میانه حتما از آبشار بلوکان دیدن فرمایید که دیدنی های زیبایی را برای به نمایش گذاشتن دارد.


 

معرفی ارتفاعات قافلانکوه
قافلاکوه یکی از معروف ترین ارتفاعات میانه است که پیدایش آن مربوط به دوره سوم زمین شناسی و به علت فشار های زیرزمینی می باشد. این کوه در جنوب و جنوب شرقی میانه قرار دارد و به دلیل نزدیکی به رودخانه قزل اوزون، از اهمیت زیادی برخوردار است. کوه قافلانکوه حدود 1535 متر ارتفاع دارد و در بخش مرکزی میانه و فاصله 9 کیلومتری از شهر واقع شده است. اهالی میانه این کوه را قافلانتی می خوانند و شکل قدیمی تر آن قپلانکوه بوده است. قاپلانکوه یک واژه ی مغولی بوده و به معنای کنام پلنگان می باشد. مهم ترین قله های ارتفاعات قافلانکوه شامل گچیلیک، قارازیارت، دم داغی، و گویولار می باشند.
پیشنهاد میکنیم پس از این منطقه حتما از روستای زیبای چرن نیز دیدن فرمایید.


دسترسی ساده به منطقه کوهنوردی گچیلیک میانه
اگر قصد دارید به منطقه ی کوهنوردی گچیلیک بروید، باید ابتدا از میانه به سمت زنجان به راه بیفتید. بعد از عبور از روستای آچاچی وارد تونل قافلانکوه می شوید، بعد از این تونل یک تونل دیگر وجود دارد که شما باید قبل از ورود به آن به سمت فرعی چپ بپیچید. از دور می توانید پل این قله را مشاهده کنید. کمی که جلوتر بروید یگ مکان مناسب برای پارک خودرو ها وجود دارد و از آن به بعد پیاده روی شما آغاز خواهد شد. از روی پل چندین راه مختلف وجود دارد که از طریق آن ها حتی افراد نا آشنا و مسافران هم می توانند به راحتی مسیر صعود به قله را پیدا کنند.


 
 مطالب مشابه