آشنایی با دیدنی های شهر سوخته کاغذ کنان میانه

آشنایی با دیدنی های شهر سوخته کاغذ کنان میانه

شهر سوخته کاغذکنان منطقه ای با 80 هزار وسعت می باشد، این شهر نشان دهنده ی فرهنگ و آداب رسوم گذشتگان در دوره های مختلف تاریخی، از هزاره قبل از اسلام گرفته تا دوران مغول ها و میانه اسلامی می باشد.

منطقه کاغذکنان یکی از بخش های میانه است که در گذشته شهری زیبا و آباد بوده است. بخش کاغذکنان با وجود دره های عمیق و صخره های بزرگ، و همچنین طبیعت سرسبز و چشم نواز و گونه های جانوری متنوع به یکی از بهترین مکان ها برای گردش و مسافرت تبدیل شده است. یکی از محوطه های باستانی و بسیار مهم کاغذکنان، شهر سوخته کاغذکنان نام دارد که به عنوان یک جاذبه گردشگری معروف شناخته می شود. برای آشنایی بیشتر با منطقه کاغذکنان و شهر سوخته همراه ما باشید.


معرفی بخش کاغذکنان میانه
کاغذکنان منطقه ای حفاظت شده در جنوب شهرستان میانه است که حدود 50624 هکتار مساحت دارد. این منطقه دارای کوهستان های بلند و عفلزار های وحشی زیبایی می باشد و یک زیستگاه مهم برای جانوران و پرندگان به شمار می رود. رود قزل اوزون هم که از این منطقه عبور می کند، هم آب موردنیاز جانوران را تامین کرده و هم خود به عنوان یک زیستگاه برای موجودات آبی محسوب می شود. پوشش گیاهی غالب در منطقه شامل خشخاش، سیر کوهی، زردپیاز، یونجه، آویشن، علف پشمکی، علف گندمی، پونه، میخک، بومادران، بابونه، زرشک، نسترن، ازگیل، گلابی وحشی، بید، بلوط، زبان گنجشک و... می باشد. 
از گونه های شاخص جانوری هم می توان به کل، بز، آهو، سیاه گوش، پلنگ، گربه وحشی، خرس قهوه ای، کفتار، تشی، راسو، رودک، جوجه تیغی، سمور، شنگ، گرگ، روباه، گراز، خرگوش، سنجاب، خفاش و... اشاره کرد. علاوه بر طبیعت بکر و بی نظیر، در این منطقه آثار تاریخی مهمی مثل پل پردلیس و شهر سوخته را مشاهده می کنید که هر کدام معرف نحوه زندگی پیشینیان ما بوده اند.


 


معرفی شهر سوخته کاغذ کنان میانه
شهر سوخته کاغذکنان منطقه ای با 80 هزار وسعت می باشد، این شهر نشان دهنده ی فرهنگ و آداب رسوم گذشتگان در دوره های مختلف تاریخی، از هزاره قبل از اسلام گرفته تا دوران مغول ها و میانه اسلامی می باشد. از این شهر سفالینه هایی به دست آمده که متعلق به زمان ساسانیان و اشکانیان می باشند. در دوران مغول این شهر به صورت کاملا مستقل اداره می شد و در گذشته به نام هایی مثل خونا و خونج هم شناخته می شد.
از دیگر دیدنی های این منطقه پیشنهاد می کنیم حتما از آبشار بلوکان دیدن فرمایید.

دسترسی ساده به شهر سوخته کاغذکنان میانه
برای بازدید از این مکان باید به میانه رفته و از آن جا به سمت شهر افکند بروید. در دو کیلومتری از قسمت غربی افکند و در کنار جاده افکند – شیرین بلاغ این بخش کاغذکنان را خواهید دید.


 
 مطالب مشابه