آشنایی با روستای چرن میانه

آشنایی با روستای چرن میانه

روستای چرن در دامنه ی کوه های سرسبز و زیبای بخش میانه واقع شده است و به همین دلیل از آب و هوای سرد کوهستانی برخوردار می باشد، این روستا از طبیعت بی نظیری برخوردار است و گیاهان دارویی فراوانی مثل ات اوتی، کهلیک اوتی، اوشکون، هنقلیش و... در آن یافت می شود. 

روستای چرن یکی از زیباترین روستاهای میانه است و در بخش کندوان قرار دارد. این روستا از طبیعتی سرسبز و بی بدیع برخوردار است و همواره گردشگران زیادی برای بازدید از آن راهی میانه می شوند. البته نمی توان منکر سایر مکان های دیدنی و تاریخی میانه هم شد. در هر گوشه از این شهر مکان های دیدنی بسیاری وجود دارد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.برای آشنایی بیشتر با روستای چرن میانه همراه ما باشید.


 

معرفی روستای چرن میانه
روستای چرن در دامنه ی کوه های سرسبز و زیبای بخش میانه واقع شده است و به همین دلیل از آب و هوای سرد کوهستانی برخوردار می باشد، این روستا از طبیعت بی نظیری برخوردار است و گیاهان دارویی فراوانی مثل ات اوتی، کهلیک اوتی، اوشکون، هنقلیش و... در آن یافت می شود. در قسمت شمال شرق این روستا یک حوضچه آب گرم وجود دارد که اهالی به آن ایستی سو می گویند. این روستا برای آب درمانی بسیار مفید بوده و از مکان های توریستی می باشد. پیشنهاد می شود در فصل تابستان که هوای روستا بهتر است به این مکان سفر کنید. در این صورت با طبیعت سرسبز مواجه شده و اوقات خوشی را تجربه خواهید کرد. 

دسترسی ساده به روستای چرن میانه
این روستا در دهستان تیرچایی واقع شده است و حدود 45 دقیقه تا میانه فاصله دارد، همچنین اگر به کوهموردی علاقه دارید پیشنهاد می کنیم حتما به منطقه گچیلیک این شهر سفر کنید.


 
آشنایی با سایر جاذبه های میانه
اگر قصد بازدید از روستای چرن را داشتید، به هیچ عنوان جاذبه های دیگر شهر میانه را از دست ندهید. این شهر پر از مکان های دیدنی و گردشگری می باشد که بازدید از آن ها شما را شگفت زده خواهد کرد. 
برای مثال می توان به منطقه محافظت شده ی کاغذکنان اشاره کرد. این منطقه زیستگاه گونه های جانوری فراوانی می باشد و طبیعت بکر و زیبایی دارد. کاغذکنان قدمت زیادی دارد و در گذشته یک بخش مستقل به حساب می آمده، به همین دلیل جاذبه های تاریخی فراوانی مثل شهر سوخته و پل تاریخی پردلیس در آن به چشم می خورد. 
دیگر جاذبه های میانه شامل مرقد و بارگاه قدیمی امامزاده اسماعیل، کاروانسرای جمال آباد، آبشار زیبای بلوکان با 10 متر ارتفاع و طبیعت چشم نواز اطرافش، دشت سرسبز و پر گل میانه، بازار سنتی میانه، قلعه سنگی، قلعه نجف قلی خان، قلعه دختر، پل دختر، پل شهر چای، مسجد سنگی ترک، و... می باشد که هر کدام از جاذبیت خاصی برخوردارند.


 
 مطالب مشابه