معرفی آبشار بلوکان میانه

معرفی آبشار بلوکان میانه

آبشار بلوکان یکی از زیباترین جاذبه های میانه می باشد که در روستایی به همین نام واقع شده است، این آبشار حدود 10 متر ارتفاع دارد و فاصله آن از سطح دریا به 2180 متر می رسد.

آبشار بلوکان میانه یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری استان اذربایجان شرقی می باشد که در مسیر رودخانه ای سرسبز واقع در شمال روستای بلوکان قرار دارد. برای آشنایی بیشتر با این جاذبه ی خیره کننده همراه ما باشید.


معرفی آبشار بلوکان میانه
آبشار بلوکان یکی از زیباترین جاذبه های میانه می باشد که در روستایی به همین نام واقع شده است، این آبشار حدود 10 متر ارتفاع دارد و فاصله آن از سطح دریا به 2180 متر می رسد. دره ای که آبشار به آن می ریزد در مسیر رودخانه پر خروش بلوکان قرار دارد. این رودخانه از ارتفاعات بزغوش سرچشمه می گیرد و بعد از عبور از دره بلوکان و سیراب کردن زمین های کشاورزی روستا، به رودخانه شهر چای ملحق می شود. رودخانه شهر چای هم نهایتا به دریای خزر می ریزد. 
اگر کمی از آبشار بلوکان بالاتر بروید، با منطقه ای پر از درختان مختلف مثل زالزالک مواجه می شوید که شما را به یاد تابلو های نقاشی می اندازد! اما این منطقه در کنار زیبایی خیره کننده ای که دارد، زیستگاه حیوانات وحشی زیادی مثل خرس و گراز است. آبشار بلوکان در تمام فصول سال از جذابیت خاصی برخوردار است، اما پیشنهاد می کنیم فصل پاییز را برای بازدید از این مکان انتخاب نکنید. چون در فصل پاییز حیوانات وحشی زیادی به این منطقه مهاجرت می کنند و ممکن است در معرض خطر قرار بگیرید. 
از دیگر آبشار های دیدنی که این منطقه می توان به آبشار گور داغ اشاره کرد که بازدید از آن را به تمامی عزیزان پیشنهاد می کنیم.

 
آشنایی با سایر جاذبه های گردشگری میانه
شهرستان میانه از طبیعت سرسبز و زیبایی برخوردار است و به دلیل وجود جاذبه های گردشگری فراوان، یک مقصد مناسب برای مسافرت و تفریح به شمار می رود. از جاذبه های گردشگری میانه علاوه بر آبشار بلوکان می توان به مکان هایی مثل قلعه دختر، پل دختر، پل شهر چای، روستای چرن، قلعه نجفقلی خان، شهر سوخته کاغذ کنان، پل پردلیس، منطقه کوهنوردی گچلیک و... اشاره کرد. البته پیشنهاد می کنیم حتما از اماکن مذهبی و معنوی همانند بقعه و مناره امامزاده اسماعیل نیز دیدن فرمایید.


دسترسی ساده به آبشار بلوکان میانه
اگر قصد بازدید از آبشار زیبای بلوکان را دارید، باید از طریق مسیر شهرستان ترکمنچای، جاده خاکی روستای سوما، روستای دستجرد و سپس روستای بلوکان به این آبشار دسترسی پیدا کنید. فاصله ی روستای بلوکان تا میانه حدود 40 دقیقه می باشد، و اگر بخواهید از روستا به سمت آبشار بروید باید 20 دقیقه پیاده روی کنید. البته می توانید با ماشین تا نزدیکی آبشار جلو بروید، اما پیشنهاد می کنیم لذت مشاهده ی مناظر سرسبز و زیبای روستا را با این کار از دست ندهید.مطالب مشابه