معرفی چشمه های آبگرم دهلران

معرفی چشمه های آبگرم دهلران

چشمه های آبگرم دهلران پس از جاری شدن به صورت رودخانه، در پایین دشت سرد شده و به نام سرگرو یا سرگراب برای مصارف کشاورزی و گوسفندان استفاده می شوند.

چشمه های آبگرم با خواص درمانی و گوگردی در فاصله 3 کیلومتری از شهر دهلران در دامنه کوه "سیاه کوه" و نزدیک به غار خفاش واقع شده اند. این چشمه های آبگرم دمای تقریبی پنجاه درجه سانتی گراد دارند. این منطقه دارای چشمه های بهداشتی آبگرم و استخرهای لجن درمانی نیز می باشد که از اهمیت درمانی بسیار بالایی برخوردار هستند. آب این چشمه ها در طول روز به علت انعکاس نور خورشید به صورت هفت رنگ در آمده و بسیار جذاب می شود. آب این چشمه ها برای رماتیسم، حساسیت، دمل، و همچنین شکستگی استخوان و کوفتگی تاثیر گذار می باشد.

 

چشمه های جذابی دیگری نیز در دهلران وجود دارند، برای مثال، چشمه قیر دهلران.

 

این نکته را در نظر داشته باشید که افرادی که دچار ناراحتی قلبی می باشند نباید از چشمه آب گرم استفاده کنند، زیرا دارای گوگرد زیادی می باشد.

 

چشمه های آبگرم دهلران پس از جاری شدن به صورت رودخانه، در پایین دشت سرد شده و به نام سرگرو یا سرگراب برای مصارف کشاورزی و گوسفندان استفاده می شوند. در بسیاری از مواقع و به ویژه در هوای معتدل، بوی گوگرد این چشمه ها فضای شهر را در بر می گیرد. جریان این آب در جنوب غربی دهلران، منطقه شوره زاری را به وجود آورده که پوشیده از گیاهان است.

 

در سفر به ایلام بازدید از تنگه برنجان سیروان نیز خالی از لطف نیست.مطالب مشابه