تجربه لحظات معنوی در مرقد امامزاده محمد (ع) کندوان

تجربه لحظات معنوی در مرقد امامزاده محمد (ع) کندوان

مرقد امامزاده سید محمد در میان قبرستان روستا و در کنار مسجد واقع شده است، بنای امامزاده از سنگ و آجر ساخته شده و قدمت آن به دوران صفویان بر می گردد. 

مرقد امامزاده محمد (ع) در روستای کندوان و شهرستان میانه واقع شده که دومین امامزاده مشهور در میانه است. روستای کندوان یکی از روستاهای جالب و جذاب ایران است و حتی می توان گفت شهرت جهانی دارد. همواره گردشگران فراوانی از این روستا بازدید می کنند و همزمان به زیارت مرقد مطهر امامزاده محمد (ع) هم خواهند رفت. برای آشنایی بیشتر با روستای کندوان و مرقد امامزاده محمد (ع) تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

 

معرفی روستای کندوان
روستای کندوان یک روستای بسیار شگفت انگیز و عجیب در آذربایجان است، در دنیا فقط سه روستای صخره ای وجود دارد که یکی از آن ها روستای کندوان می باشد. آن دو روستای دیگر خالی از سکنه هستند، اما در روستای کندوان 177 خانوار زندگی می کنند. 
خانه های روستای کندوان به شکل صخره های مرتفعی است که برای ساخت اولیه آن ها هیچگونه دخالت انسانی انجام نشده است؛ بلکه این صخره ها باقیمانده های مواد آتشفشانی هستند. ظاهر خانه های روستا به شکل کندو است و به همین دلیل به آن کندوان گفته می شود. جالب است بدانید سوغات این روستا هم عسل است!
معماری خانه های روستا به گونه ای می باشد که به دلیل سنگی بودن خانه ها، در فصل های سرد هوای خانه گرم شده و در فصل های گرم داخل خانه خنک است. پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان بازدید از روستای کندوان، این مکان اعجاب انگیز و رویایی را از دست ندهید. 

 
معرفی مرقد امامزاده محمد (ع) کندوان
به گفته ی اهالی منطقه، امامزاده سید محمد یکی از فرزندان امام ششم شیعیان، یعنی امام جعفر صادق (ع) می باشد. مرقد امامزاده سید محمد در میان قبرستان روستا و در کنار مسجد واقع شده است، بنای امامزاده از سنگ و آجر ساخته شده و قدمت آن به دوران صفویان بر می گردد. 
این بنا از یک ایوان به همراه 5 طاق نما و 4 ستون برخوردار و سقف آن چوبی می باشد. ایوان در قسمت جنوبی مرقد قرار دارد و دو مناره توپر اطراف آن هستند. این امامزاده تا کنون چندین بار مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است که آخرین مورد مربوط سال 1382 می باشد. در مرقد امامزاده محمد (ع) دو مقبره دیگر وجود دارد که متعلق به پسران این بزرگوار است.

مرقد امامزاده بزرگ از دیگر اماکن مذهبی و معنوی این منطقه است که می توانید از آن بازدید به عمل آورید.

 

دسترسی ساده به امامزاده محمد (ع)
برای بازدید از این امامزاده باید ابتدا به میانه رفته و از آنجا به سمت شهر تَرک حرکت کنید، در 8 کیلومتری شهر تَرک، روستای کندوان و امامزاده محمد واقع شده است.مطالب مشابه