روستای قشلاق، یکی از جاذبه های دیدنی مراغه

روستای قشلاق، یکی از جاذبه های دیدنی مراغه

قرار گرفتن روستای قشلاق در پشت سد علویان و احاطه شدن اطراف روستا با مزارع و دشت های سرسبز از یک سو، و از سوی دیگر قرار گیری کوه و رودخانه صوفی چای در سمت دیگر روستا، در جلوه زیبایی آن بسیار تاثیر گذار است.

شهرستان مراغه یکی از شهرستان های خوش آب و هوا با جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی فروان واقع در استان اذربایجان شرقی است. هر ساله گردشگران و توریست هایی از داخل و خارج از کشور به منظور بازدید از جاذبه های تاریخی و لذت بردن از چشم اندازهای طبیعی و زیبا در فصل بهار و تابستان به این منطقه سفر می کنند. یکی از جاذبه های بی نظیر و طبیعی مراغه، روستای قشلاق است که در ادامه قصد داریم اطلاعاتی را در مورد آن در اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه باشید.


معرفی روستای قشلاق مراغه
در بخش مرکزی مراغه و در دهستان سراجوی غربی این منطقه، روستای خوش و آب و هوای قشلاق واقع شده است که یکی از قدیمی ترین روستاهای استان آذربایجان شرقی به شمار می آید و قدمت آن به قبل از زمان ایلخانان بر می گردد. این روستای زیبا و توریستی تنها 6 کیلومتر با شهر مراغه فاصله دارد و از این طریق گردشگرانی که به مراغه سفر می کنند بدون تردید توجهشان به سمت زیبایی ها و سرسبزی این روستا جلب خواهد شد.


موقعیت روستای قشلاق
موقعیت این روستا به گونه ای است که موجب شده تا جلوه زیبایی خاص و منحصر به فرد آن توجه هر بیینده ای را به سمت خود جلب کند. قرار گرفتن روستای قشلاق در پشت سد علویان و احاطه شدن اطراف روستا با مزارع و دشت های سرسبز از یک سو، و از سوی دیگر قرار گیری کوه و رودخانه صوفی چای در سمت دیگر روستا، در جلوه زیبایی آن بسیار تاثیر گذار است، و موجب شده تا زمانی که از فاصله دور به نمای روستا نگاه می کنید به ماسوله شباهت داشته باشد. اگرچه بهترین زمان سفر به روستای قشلاق و لذت بردن از مناظر زیبای آن در بهار و تابستان است اما لازم است که بدانید در پاییز و زمستان نیز از طبیعت فوق العاده ای برخوردار می باشد. از دیگر روستاهای دیدنی این منطقه می توان به روستای کندوان با جاذبه های دیدنی و جذاب اشاره کرد.

 

صنایع و محصولات روستای قشلاق
صنایع دستی این منطقه که به دستان زنان روستا تهیه می شود حصیر و سبد بافی است. علاوه بر این شرینی ها و غذاهای خوشمزه محلی روستا نیز همیشه مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است. لبنیات ارگانیک، گردوی محلی، و انگور که بدون کود پرورش یافته اند و همچنین آب سالم و گوارا و کاملا بهداشتی را می توان در زمره جاذبه های روستای قشلاق قرار داد. مردم روستا بسیار مهمان نواز بوده و همواره با آغوشی باز از گردشگران و مسافران طبیعت دوست پذیرایی می کنند.
محصولات این روستا را می توانید از بازار مراغه نیز خریداری نمایید.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
اقامتگاه سنتی آتاخان (مراغه)
اقامتگاه سنتی آتاخان (مراغه)

آذربايجان شرقی، دهکده قره برقع

امتیاز اقامتگاه (1 نظر)


750,000 تومان برای هر شب

جزئیات